31 sierpnia 2015 roku na antenę Polsatu wraca serial paradokumentalny „Pielęgniarki”. Nowe odcinki paradokumentu, produkowanego przez ATM Grupę, mają zaskoczyć widzów niezwykłymi historiami zwykłych ludzi. Dużo ma się wydarzyć także w życiu osobistym pielęgniarek – jedna z nich oczekuje dziecka, a druga zmieni swój pogląd na bycie singielką, z powodu obcokrajowca, który pojawi się na oddziale. Emisja serialu od poniedziałku do piątku o godzinie 12:00.

Nastolatka odchudzająca się przy pomocy bardzo drastycznych środków, korespondent wojenny cierpiący na zespół stresu pourazowego, piętnastolatka w ciąży, szukająca ucieczki w dopalaczach, chłopiec poczęty w wyniku sztucznego zapłodnienia, który niespodziewanie poznaje swojego biologicznego ojca – to tylko kilka z historii, z którymi zderzają się codziennie serialowe pielęgniarki.

W ich osobistym życiu tez dzieje się wiele: Danusia oczekuje dziecka, ale nie może znaleźć wspólnego języka z ojcem Darka. Ewa i Hubert przeżywają kryzys swojego związku, Julita spotyka matkę swojej córki, która chce odzyskać Karolinkę. Jadwiga bardzo przeżywa rozstanie z wnuczkiem, po tym jak Paweł z rodziną wyjeżdża do Wielkiej Brytanii. Nieoczekiwanie dla Ani, na oddziale pojawia się pediatra obcokrajowiec, który całkowicie odmieni jej pogląd na bycie singielką. Na chirurgię po długiej nieobecności wraca Lucyna, a Małgosia wpada w kłopoty po tym, jak jeden z lekarzy bierze ją za swą dawną narzeczoną.

Pierwszy odcinek serialu Polsat wyemitował 31 marca 2014 roku o godzinie 12:00. „Pielęgniarki” zaliczyły dobry start – ponad 629 tys. widzów i przeszło 19% udziałów w grupie komercyjnej.

Także jesienią 2014 roku produkcja utrzymywała pozycję lidera pasma i padł kolejny rekord serialu – udział 24 października w grupie komercyjnej wyniósł ponad 24%. W czasie emisji „Pielęgniarek” stacja plasowała się na pierwszej pozycji.

„Pielęgniarki” na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje ATM Grupa.

4. sezon „Pielęgniarek” już od 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku o godzinie 12:00, na antenie Polsatu.

Źródło: Telewizja POLSAT