Spektakl „Implozja” na żywo w radiowej Dwójce

Słuchowisko odgrywane na żywo przygotował Program 2 Polskiego Radia wspólnie z Teatrem Powszechnym w ramach Festiwalu Otwarta Ząbkowska w najbliższy weekend. Spektakl pt. „Implozja” w reżyserii Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk będzie można obejrzeć 23 sierpnia 2015 roku o godzinie 18:00 w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9. Transmisja na antenie radiowej Dwójki.

W słuchowisku wystąpią: Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Natalia Sikora i Michał Sitarski. Towarzyszyć im będzie – grana na żywo – muzyka zespołu Mięśnie.

W najbliższy weekend (22-23 sierpnia) warszawska ulica Ząbkowska ponownie stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy i spotkania. Będzie to kolejna odsłona zainaugurowanego 11 lipca Festiwalu Otwarta Ząbkowska, realizowanego w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Dzielnicą Praga-Północ. Kontynuacja festiwalu w pierwszy weekend września – właśnie wtedy, 6 września, Program 2 i Teatr Powszechny zaproszą na Ząbkowską na kolejny spektakl: „Czterech śpiących” w reżyserii Aleksandry Jakubczak na podstawie tekstu Krzysztofa Szekalskiego. Odtworzenie słuchowiska na antenie Dwójki przewidziano w jeden z wrześniowych wieczorów.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *