4. sezon serialu „Banshee” w Cinemax

Premierowe odcinki czwartego i jednocześnie ostatniego sezonu serialu sensacyjnego „Banshee” będzie można oglądać od soboty, 2 kwietnia 2016 roku, w Cinemax. Produkcja opowiadająca o byłym więźniu, który przyjął tożsamość szeryfa niewielkiego miasteczka, zadebiutowała w 2013 roku. Jednym z producentów serialu jest uhonorowany Oscarem i Złotym Globem Alan Ball.

Głównym bohaterem serialu „Banshee” jest były więzień Lucas Hood (Antony Starr), który w wyniku oszustwa został szeryfem w zamieszkanym przez amiszów miasteczku Banshee. Tam kontynuował swoją przestępczą działalność, walcząc z demonami przeszłości i wymierzając sprawiedliwość według własnego uznania. W czwartym sezonie Lucas zajmuje się nowym kryzysem w Banshee wywołanym przez okrutnego, seryjnego mordercę.

Praca na planie „Banshee” to niesamowita przygoda. W czwartym sezonie nie zwalniamy tempa i zamierzamy po raz kolejny stworzyć coś przełomowego – twierdzi współtwórca i producent wykonawczy Jonathan Tropper. – Rozważaliśmy nakręcenie piątego sezonu, jednak zawsze mówiłem, że jeżeli historia zostanie opowiedziana, to nadejdzie czas, żeby ją zakończyć i iść dalej. Ten czas właśnie nadszedł.

Jednym z producentów „Banshee” jest zdobywca Oscara, Złotego Globu i Emmy Alan Ball, scenarzysta „American Beauty” oraz twórca kultowych seriali HBO, takich jak „Sześć stóp pod ziemią” i „Czysta krew”. W ostatnim sezonie w głównych rolach powracają Antony Starr („Wiosła w dłoń”, „Wish You Were Here”), Ivana Milicevic („Jak w niebie”, „Casino Royale”) oraz nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Ulrich Thomsen („Festen”, „Bracia”), wcielający się w postać Kaia Proctora, głównego antagonisty Lucasa, bogatego biznesmena, który uważa, że stoi ponad prawem.

Do obsady dołączą również nowi aktorzy – Eliza Dushku („Dollhouse”, „Buffy: Postrach Wampirów”) wcielająca się w postać Veronicy Dawson, twardej i niebezpiecznej agentki FBI, Ana Ayora („Wielkie Wesele”) jako Nina Cruz, urzędnik władz lokalnych Banshee, a jednocześnie wtyczka Proctora, a także Casey LaBow („Saga Zmierzch: Przed świtem”. Części 1 i 2) jako Maggie, żona lokalnego lidera Bractwa Aryjskiego, która desperacko pragnie lepszego życia dla siebie i swojego syna.

W 2013 roku serial „Banshee” otrzymał nagrodę Emmy za najlepsze efekty specjalne. Finałowy sezon składa się z ośmiu odcinków. Jego pomysłodawcami są Jonathan Tropper („Powiedzmy sobie wszystko”) i David Schickler („Paryż-Manhattan”). Producentami serialu są Alan Ball, Greg Yaitanes, Jonathan Tropper, Peter Macdissi, Adam Targum, Ole Christian Madsen oraz Robert F. Phillips.

Czwarty sezon Banshee będzie można oglądać od 2 kwietnia, w każdą sobotę o godzinie 20:00 w Cinemax, a powtórki w niedziele, również o godzinie 20:00 w Cinemax2. Serial będzie również dostępny w serwisie internetowym HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *