Miłość, zdrady, intrygi. Dwieście milionów widzów na całym świecie, ponad dwa miliony w Polsce. Przez jednych kochana, przez drugich nienawidzona. Jaki jest przepis na sukces tureckiej produkcji? Co takiego ma w sobie “Wspaniałe Stulecie”, że podbiło serca widzów?

Akcja “Wspaniałego Stulecia” toczy się w XVI wieku, w czasach największej świetności Turcji. Głównym bohaterem złotego wieku imperium Osmanów jest najpotężniejszy władca ówczesnego świata, czyli Sulejman Wspaniały (Halit Ergenç). W rządzeniu pomaga mu jego małżonka – Hürrem (Meryem Uzerli), która m.in. intrygami zapewniła sobie niezachwianą pozycję przy mężu. Czy jednak tylko aspekt historyczny serialu przyciągnął przed ekrany telewizorów tak wielu fanów?

Serial podbija Świat

Świeżość i odmienność tureckiego serialu to przede wszystkim znakomite kreacje aktorskie oraz historia opowiedziana w sposób wyjątkowo barwny i intrygujący. Oczy widzów już od pierwszego odcinka są rozpieszczane przez malownicze kostiumy i scenografię. Prawa do tureckiej produkcji zostały sprzedane w ponad pięćdziesięciu krajach świata i w każdym z nich serial bije rekordy oglądalności. Fala zadowolenia i fascynacji produkcją nie ominęła również Polaków, którzy dzięki Telewizji Polskiej od października 2014 roku mogą śledzić zawiłe losy rodu Sulejmana Wspaniałego.

Liczby nie kłamią

Drugi sezon serialu, emitowanego w Telewizji Polskiej, oglądało średnio 1,8 miliona widzów. To o ponad pół miliona więcej niż poprzedni, pokazywany jesienią. Tendencja wzrostowa nie ominęła również trzeciego sezonu, który pobił wszelkie rekordy oglądalności gromadząc przed telewizory 2-milionową publiczność.

Fanów serialu z pewnością ucieszy informacja, że już 6 października br. “Wspaniałe stulecie” powróci na antenę TVP1 HD. Serial emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:50.

Źródło: Telewizja Polska