Rekordowy lipiec Czwórki i Szóstki

W lipcu udziały Czwórki (TV4) w rynku były najwyższe od czasu uruchomienia procesu cyfryzacji naziemnej telewizji. W grupie komercyjnej wyniosły one średnio 3,8%, notując wzrost o 41% w stosunku do lipca 2014 roku. Wynik ten dał Czwórce pozycję piątej stacji w Polsce, przed m.in. TV Puls i TVN 7.

Rekordowe miesięczne udziały Czwórka uzyskała też wśród widzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W grupie 16-49 osiągnęły one 6% i były o 34% wyższe od analogicznego wyniku roku ubiegłego.

Wśród najlepiej oglądanych pozycji lipca znalazły się „Policjantki i Policjanci”, „Galileo”, filmy emitowane w pasmach o godzinie 20:00 i 22:00 oraz premierowe odcinki serialu „Dzikie serce”.

Lipiec był także najlepszym miesiącem w historii Szóstki (TV6) – średnie miesięczne udziały w grupie komercyjnej wyniosły 1,7% i były aż o 73% wyższe od wyniku lipca 2014 roku. W grupie 16-49 odbiorców Naziemnej Telewizji Cyfrowej udziały te wyniosły aż 4% i wzrosły rok do roku o 57%.

Na dobre wyniki lipca w Szóstce złożyły się m.in. pasmo o godzinie 21:30, w którym nadawane były „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami” czy „Hawaje 5-0” oraz wieczorne propozycje filmowe.

W minionym miesiącu Szóstka zanotowała także kolejny rekordowy dzień – 14 lipca udziały w całej widowni przekroczyły 2%, a w grupie komercyjnej wyniosły 2,6%.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *