41. Piknik Country w Mrągowie pod patronatem Jedynki

W weekend, 29-30 lipca zespół radiowej Jedynki będzie gościł na 41. Międzynarodowym Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie. Program Pierwszy Polskiego Radia zaprosi słuchaczy do wysłuchania audycji prosto ze studia plenerowego, skąd Marcin Kusy, Paweł Sztompke oraz Jerzy Głuszyk będą na bieżąco relacjonować wydarzenia. W programie m.in. transmisje koncertów i ciekawe rozmowy z uczestnikami.

Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie to jedna z największych imprez w Polsce związana z tym gatunkiem muzyki. Na scenie Amfiteatru zaprezentuje się wielu polskich i zagranicznych wykonawców. Wśród polskich artystów m.in. Karolina Lizer – laureatka konkursu „Premiery” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Agata Karczewska oraz Agata Wróblewska. Zagranicznymi gwiazdami tegorocznej edycji będą George Hamilton (USA) oraz zespół „Music Road Pilots”. W ramach specjalnego programu związanego z 25-leciem piknikowego hymnu – „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” – koncert Cezarego Makiewicza z zespołem Kotlersi.

Już od piątku, 29 lipca dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, Marcin Kusy i Paweł Sztompke zaproszą na plenerowe audycje: w godz. 13.00-15.00 „Muzyczną Jedynkę„ i w godz. 18.00-19.00 „Muzyczny ekspres”. Tego samego dnia, z polskiej stolicy country transmitowany będzie wieczorny koncert – początek o godz. 21.00. Relacje z Mrągowa w Programie 1 Polskiego Radia pojawią się także w nocy z soboty na niedzielę w audycji „Jedynka w drodze” (godz. 00.00 – 1.30). W sobotę wejścia reporterskie zaplanowano w „Muzycznej Jedynce” (godz. 14.00-15.00). Najważniejsze informacje z Pikniku pojawią się też w audycji „Lato z Radiem extra” (godz. 17.00-18.00). Na zakończenie, w sobotę od 21.00, transmisja koncertu pt. „ To jest mój czas”.

Program 1 Polskiego Radia objął wydarzenie patronatem medialnym.

Źródło: Polskie Radio

One Comment on “41. Piknik Country w Mrągowie pod patronatem Jedynki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *