5. sezon programu „Taaaki karp” na kanale Polsat Viasat Explore

Nieustraszona trójka wędkarzy wyrusza na kolejne łowy! W najnowszym, 5. sezonie serii „Taaaki karp!”, którego premiera na kanale Polsat Viasat Explore odbędzie się 27 marca, Ali Hamidi, Tom Dove i Neil Spooner znów podróżują po całym świecie w poszukiwaniu nowych łowisk i największych karpi.

Sprawdź godziny emisji audycji „Taaaki karp” w PROGRAMIE TV

Wędkarze będą musieli wykorzystać całą swoją wiedzę i umiejętności, aby przechytrzyć kilka gatunków, których nigdy wcześniej nie udało im się złowić. Łowiska, na które trafią, będą bardzo zróżnicowane — od sielskiego jeziora w sercu brytyjskiej wsi po luksusowy ośrodek wędkarski w Tajlandii. W nowych odcinkach nie zabraknie zarówno humoru i zabawy, jak i wielu praktycznych porad, które każdemu wędkarzowi pomogą w połowach.

W 1. odcinku bohaterowie pojadą do Tajlandii, aby sprawdzić jak wiele różnych gatunków ryb uda im się złowić, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowego okazu znanego jako złoty karp julienes. Kiedy myślimy o łowieniu karpi, Tajlandia z pewnością nie jest krajem, który znalazłby się na liście z najlepszymi łowiskami. Jednak żyje tam wiele różnych gatunków i, jak się okazuje, jest tam wiele miejsc, do których można wybrać się na ryby. Ali, Tom i Neil rozpoczną swoją podróż na wyspie Koh Samui w luksusowym ośrodku Fishing Park Samui. Następnie odwiedzą Gillhams Fishing Resort w pobliżu Krabi, gdzie kiedyś udało im się złowić kilka prawdziwie monstrualnych karpi syjamskich. Jednak tym razem głównym celem ich wyprawy będzie schwytanie wyjątkowego złotego karpia, który znany jest z tego, że bardzo trudno go złapać.

W kolejnych odcinkach wędkarze przeniosą się do Europy i odwiedzą najciekawsze miejsca do połowu karpi. Na Węgrzech spróbują swych sił między innymi na łowisku „Carplove” położonym niedaleko Budapesztu. Przy okazji wizyty w tym kraju, nasi wędkarze poznają lokalnych karpiarzy i spróbują niektórych regionalnych przysmaków, takich jak legendarny węgierski gulasz.

W kraju wiatraków, tulipanów i oczywiście rozległych sieci kanałów i innych dróg wodnych, w których pływają karpie Ali, Tom i Neil będą wędkować na jednym z największych tamtejszych karpiowych łowisk komercyjnych „Carplantis”, gdzie można złowić naprawdę duże okazy.

Z kolei w ostatnim odcinku 5. serii wędkarskie trio wróci do domu. W Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu naprawdę wielkich ryb odwiedzą Wasing Estate, w samym sercu Berkshire. Na terenie posiadłości znajduje się wiele jezior, w tym akwen Cranwells, w którym złowiono największego w Wielkiej Brytanii karpia. Jak się okaże połowy w jego wodach nie należą do łatwych, ponieważ żyjące w nim ryby widziały już wszystko!

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Premiera 5. sezonu serii „Taaaki karp!” już w niedzielę, 27 marca o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *