5% udziału w rynku Telewizji Puls

Telewizja Puls w sierpniu uzyskała 5% udziału w rynku. TV Puls zajął 5. miejsce w Polsce z udziałem na poziomie 3,51% (SHR, 16-49), zaś PULS 2 był na bardzo wysokim 12. miejscu z rekordowo wysokim wynikiem – 1,48% (SHR, 16-49).

Udział w rynku TV Puls wyniósł w sierpniu 3,51% (SHR, 16-49), co stanowi wzrost o prawie 53% w porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku. Stacja zajęła 5. pozycję w Polsce wśród widzów w wieku 16-49 lat oraz wśród użytkowników naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). W tej ostatniej grupie TV Puls odnotował doskonały wynik 8,00% SHR (DVB-T, 16-49).

Drugi kanał Telewizji Puls, dynamicznie rozwijający się PULS 2, w sierpniu zanotował rekordowo wysoki udział w rynku w swojej krótkiej – 13-miesięcznej historii -€“ 1,48% (SHR, 16-49), który dał kanałowi 12. miejsce w Polsce. PULS 2 osiągnął również świetne wyniki wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej, zajmując w tym kanale dystrybucji 6. miejsce z SHR równym 5,47% (DVB-T, 16-49), wyprzedzając m.in. TVN7 i TV4.

-€“ Cieszymy się, że oferta programowa naszych obydwu kanałów z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych odbiorców. Akceptacja widzów jest dla nas najważniejsza, gdyż telewizje robimy właśnie dla nich. Na jesień przygotowaliśmy wiele atrakcji programowych, w TV Puls pojawią się nowe filmy i seriale (m.in. świetny amerykański serial komediowy z Melissą McCarthy – „Mike i Molly” oraz kultowy polski sitcom „Kasia i Tomek”), a w PULS 2 będzie miało premierę aż sześć programów, w tym reality TV „Ratownicy” -€“ pierwsza produkcja własna kanału. O kolejnych nowościach powiemy w najbliższych dniach, gdyż kończymy obecnie podpisywanie umów licencyjnych -€“ mówi Dariusz Dąbski, Prezes Telewizji Puls Sp. z o.o.

W Telewizji Puls zaszły również zmiany strukturalne. W piątek, 30 sierpnia 2013, z Telewizją Puls pożegnały się dwie osoby: Anna Skonieczna – Zastępca Dyrektora ds. Programowych oraz Danuta Orzeł – Dyrektor ds. Sprzedaży.

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *