50-lecie Sygnałów Dnia radiowej Jedynki

W środę, 1 marca „Sygnały Dnia” świętować będą 50. Urodziny! W tym czasie dziennikarze tej najstarszej i jednej z najpopularniejszych w Polsce porannych audycji relacjonowali wszystkie najważniejsze wydarzenia nie tylko w kraju, ale i ze świata. W ramach jubileuszu Program 1 Polskiego Radia zaprasza na wyjątkowe wydanie „Sygnałów Dnia” w środę 1 marca w godz. 6.00 – 9.00. Nie zabraknie wyjątkowych gości, tortu oraz konkursów dla słuchaczy. O legendarnej audycji będzie można też usłyszeć w „Czterech porach roku”, „Muzycznej Jedynce”, „Ekspresie Jedynki”, „Jedynce Dzieciom” i „Kulturalnej Jedynce”.

„Sygnały Dnia” to sztandarowa audycja Programu 1 Polskiego Radia. Od początku istnienia stanowi poranne spotkanie z aktualną informacją, publicystyką i muzyką dla milionów Polaków. Pojawiła się na antenie Polskiego Radia 1 marca 1973 roku. Tego dnia audycję przygotował kilkuosobowy zespół pod kierownictwem red. Aleksandra Tarnawskiego, a przed mikrofonem usiadł Tadeusz Sznuk. Do dzisiaj podstawę programu stanowią wyjątkowi goście pojawiający się rano w studiu: prezydenci, premierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie, senatorowie, ministrowie, przedstawiciele ugrupowań politycznych, ale także publicyści, eksperci, przedstawiciele stowarzyszeń społecznych, fundacji, ekonomiści, artyści i sportowcy. Przez 5 dni w tygodniu zespół „Sygnałów Dnia” przygotowuje dla słuchaczy przegląd aktualności z kraju i ze świata. Każdy, kto chce wiedzieć więcej, może liczyć na jedynkowych reporterów pracujących zarówno w całej Polsce, jak i w wielu miejscach na świecie.

1 marca , wyjątkowe wydanie „Sygnałów Dnia” poprowadzą Karolina Rożej i Daniel Wydrych. W audycji usłyszeć będzie można archiwalne wspomnienia twórców audycji, m. in. Andrzeja Matula, Henryka Szrubarza, Wiesława Molaka czy Tadeusza Sznuka, a także dawne sygnały początkowe audycji. Poza tym prezentowane będą zabawne sytuacje i wpadki, jakie przydarzyły się na przestrzeni lat ekipie „Sygnałów Dnia” oraz ważne dla programu wydarzenia. Tego dnia radiowa Jedynka zaprasza słuchaczy do wzięcia udziału w konkursach związanych z jubileuszem: w czasie porannych „Sygnałów Dnia”, w „Czterech Porach Roku” i w „Ekspresie Jedynki” oraz do zabawy „50 słów na 50-lecie Sygnałów Dnia” na Facebooku stacji.

1 marca w „Czterech Porach Roku” m. in. o tym, jaki był marzec 1973 roku, jaki kontekst kulturowo-społeczny, w którym narodziły się „Sygnały Dnia”. Z kolei w „Muzycznej Jedynce” ( od godz. 13.00 ) muzyka z 1973 roku. Gośćmi Marcina Kusego będą dziennikarze prowadzący legendarną audycję -Karolina Rożej i Daniel Wydrych. O godz. 23.35 w „Kulturalnej Jedynce” o kulturze w „Sygnałach Dnia”, czyli o fantastycznych gościach i kulturalnych tematach w historii porannej audycji Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *