55-lecie pracy artystycznej Zdzisława Wardejna w TVP Seriale

Zdzisław Wardejn – ekscentryczny docent Marian Wolański z filmu „Kogel-mogel”, niedoceniony przez płeć piękną architekt z filmu „Och Karol”, reżyser Barewicz z serialu „Zmiennicy” i Peter Novotny z serialu „Ekstradycja” – obchodzi 55-lecie pracy artystycznej. Z okazji jubileuszu TVP Seriale zaprasza na program „Zdzisław Wardejn – bez tajemnic”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Zdzisław Wardejn debiutował – zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmie – w 1961 roku. Uczestnik Poznańskiego Czerwca 1956, omyłkowo umieszczony na liście śmiertelnych ofiar rozruchów. W domu pojawił się tuż po swoim pogrzebie. Uwielbiany przez widzów. Największą popularność przyniosły mu role w filmach Romana Załuskiego: „Kogel – mogel”, „Galimatias, czyli kogel – mogel II”, „Och Karol”, „Komedia małżeńska” oraz w serialach: „Królowa Bona”, „Zmiennicy”, „Ekstradycja”. Wierny Teatrowi Dramatycznemu od ponad 20 lat. Zdzisława Wardejna znają też dzieci. Aktor użycza głosu bajkowym postaciom, m.in. w najbardziej kasowych kinowych produkcjach familijnych – „Paddington” czy „Wielka szóstka”.

O najważniejszych wydarzeniach ze swojej kariery jubilat opowie w TVP Seriale. Gośćmi programu będą twórcy, z którymi spotykał się na planie filmowym, m.in.: Ewa Kasprzyk, Jolanta Nowak, Jan Piechociński i Wojciech Wysocki.

Premiera programu „Zdzisław Wardejn – bez tajemnic” w TVP Seriale w sobotę, 30 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:25.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *