30 kwietnia – 6 maja w TV Puls

W tygodniu 30 kwietnia – 6 maja 2016 roku TV Puls zaprasza na kilka premierowych hitów z… pięknymi bestiami w rolach głównych. Już w niedzielę na antenie stacji „King Kong” w reżyserii Petera Jacksona (m.in. trylogie „Władca pierścieni” i „Hobbit”), jedna z najpopularniejszych ekranizacji historii o wielkim gorylu zakochanym w pięknej aktorce. Film, w którym występuje Adrien Brody, nagrodzono aż trzema Oscarami, w tym za najlepsze efekty specjalne. Kolejną premierą będzie „Piękna i bestia”, znakomita i bardzo atrakcyjna wizualnie adaptacja popularnej francuskiej baśni o okrutnym księciu, którego zaklęcie wróżki zamienia w okrutną bestię. Aby zdjąć z siebie urok, bestia musi zdobyć miłość pięknej Belli. W rolę Bestii wciela się jeden z najlepszych francuskich aktorów – Vincent Cassel. Film zdobył prestiżową francuską nagrodę filmową Cezar za najlepszą scenografię. Jeszcze jedną bestię będzie można zobaczyć w „Godzilli”, wyreżyserowanej z wielkim rozmachem produkcji Rolanda Emmericha, w której występuje Jean Reno. Ponadto w TV Puls będą takie hity filmowe, jak „Terminator 2: Dzień sądu” i „Tożsamość Bourne’a” oraz premiera animacji studia DreamWorks „Niech żyje król Julian”.

Fanom seriali TV Puls proponuje kolejne premierowe odcinki produkcji „Dziesięć przykazań” i „Niewolnica Victoria” oraz ogólnopolską premierę drugiego sezonu serialu przygodowego „Bibliotekarze”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Bibliotekarze”, II sezon – PREMIERA
przygodowy, USA 2014, wyst.: Christian Kane, John Kim, John Larroquette, Lindy Booth, Noah Wyle, Rebecca Romijn
Kiedy magia powraca na Ziemię, Bibliotekarze będą potrzebni bardziej niż zwykle. Jacob Stone, Ezekiel Jones i Cassandra Cillian wspólnie z ich obrońcą Evą Baird, doświadczoną Bibliotekarką Flyyn Carsen i ich stróżem Jenkinsem, zmierzą się z nowymi wyzwaniami. Starożytne zaklęcie przywołało na świat największych złoczyńców istniejących w historii literatury. Kierowani są oni przez Szekspira Propsero, który chce urządzić rzeczywistość według własnej wizji. Teraz w rękach Bibliotekarzy leżą dalsze losy świata. Wiedzą, że jeśli nie uda im się powstrzymać sączącego się z książek zła, życie ludzkości może się nieodwracalnie zmienić!
Premiera: piątek, 6 maja, godzina 19:00
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 19:00

„Dziesięć przykazań”
serial kostiumowy, Brazylia 2015, reż. Alexandre Avancini, wyst.: Angelina Muniz, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Guilherme Winter, Sérgio Marone, Zé Machado
Dworskie intrygi, walka o władzę, miłość… Serial „Dziesięć przykazań” to swobodna adaptacja życia biblijnego Mojżesza i jego otoczenia. Historyczne tło jest jednak tutaj tylko pretekstem do ukazania dworskich intryg, skomplikowanych relacji rodzinnych, bezwzględnej walki o władzę oraz całej gamy uczuć, które od zawsze towarzyszą człowiekowi, takich jak miłość, zazdrość i nienawiść. Bohaterami są zarówno historyczne, jak i fikcyjne postaci. „Dziesięć przykazań” to jedna z największych telewizyjnych produkcji w Brazylii ostatnich lat. Serial wyróżnia się zarówno wspaniałymi kostiumami, jak i charakteryzacją, dzięki czemu wiernie oddaje realia sprzed kilku tysięcy lat. Na potrzeby serialu zbudowano aż 28 scenografii na 7 tys. mkw. powierzchni. Na ekranie wystąpiło aż 85 aktorów, a liczba członków całej ekipy filmowej wyniosła 750 osób.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 17:00

„Niewolnica Victoria”
serial obyczajowy, Kolumbia 2016, wyst.: Nerea Camacho, Orián Suárez, Miguel de Miguel, Modesto Lacen, Norma Martínez, Ricardo Vesga, Viña Macado, Andrés Suárez
Tajemnicza przeszłość pięknej kobiety… Walka o sprawiedliwość i losy najbliższych… Serial „Niewolnica Victoria” to przejmująca historia walki kobiety o sprawiedliwość i losy najbliższych. „Niewolnica Victoria” przedstawia życie młodej i pięknej markizy Victorii, która przybywa do Ameryki, by poślubić Nicolása, zamożnego kupca i właściciela hacjendy. Przeszłość tajemniczej kobiety jest jednak bardzo skomplikowana. Wychowana przez niewolników, którzy stali się jej rodziną, wyrwana z rąk najbliższych, Victoria wraca, by walczyć o lepszy los bliskich jej sercu ludzi… Kobieta jest gotowa na konfrontację z każdym. Czy sprawiedliwość zwycięży? Ta kostiumowa megaprodukcja okazała się hitem w Kolumbii. Dzięki niej Telewizja Caracol – producent serialu – umocniła swoją pozycję lidera w kraju. Sukces produkcji okazał się tak duży, że zainteresowały się nią również telewizje w innych państwach. Oprócz Polski „Niewolnica Victoria” została już sprzedana do: Stanów Zjednoczonych, Boliwii, Chile, Kostaryki, Gwatemali, Nikaragui, Panamy, Paragwaju, Peru, Dominikany, Armenii, krajów byłej Jugosławii (Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Słowenia, Chorwacja) oraz krajów Afryki Subsaharyjskiej. W rolę Victorii wciela się hiszpańska aktorka Nerea Camacho, laureatka prestiżowej hiszpańskiej nagrody filmowej Goya.
Emisja: poniedziałek-piątek, od godziny 16:00

„Kull zdobywca”
przygodowy, USA 1997, reż. John Nicolella, wyst.: Kevin Sorbo, Tia Carrere, Thomas Ian Griffith, Litefoot
Barbarzyński wojownik, Kull, zabija króla Valusy. Gdy zajmuje jego miejsce, mierzy się ze spiskowcem chcącym również zasiąść na tronie oraz z kobietą demonem, która porwała ukochaną bohatera.
Emisja: sobota, 30 kwietnia, godzina 16:55

„Terminator 2: Dzień sądu”
akcja, USA 1991, reż. James Cameron, wyst.: Arnold Schwarzenegger, Edward Furlong, Linda Hamilton, Robert Patrick
Klasyka science-fiction i jeden z najlepszych filmów tego rodzaju w historii kina. W przyszłości trwa wojna ludzi z maszynami, które przejęły władzę nad światem. Jedyną nadzieją ludzkości jest charyzmatyczny przywódca Ruchu Oporu, John Connor. Obawiając się go, maszyny wysyłają w przeszłość nowy prototyp cyborga T-1000, który ma zgładzić młodego Johna Connora. W ślad za nim Ruch Oporu wysyła stary model Terminatora (Arnold Schwarzenegger), przeprogramowany tak, aby ocalił życie młodego Johna.
Emisja: sobota, 30 kwietnia, godzina 20:00

„Ghost Rider”
akcja, USA, Australia 2007, reż. Mark Steven Johnson, wyst.: Nicolas Cage, Eva Mendes, Matt Long, , Sam Elliott
Dawno temu gwiazdor motocyklowy, Johnny Blaze, zawiera pakt z diabłem, aby chronić swoją najbliższą rodzinę. Diabeł szybko jednak wraca po zapłatę. Johnny za dnia jest twardzielem głodnym rywalizacji, w nocy natomiast zamienia się w Ghost Ridera, ścigającego zbuntowane demony. Zmuszony do takiego przymierza, kaskader postanawia stawić czoła swojemu przeznaczeniu.
Emisja: sobota, 30 kwietnia, godzina 22:50

„King Kong” – PREMIERA
przygodowy, USA 2005, reż. Peter Jackson, wyst.: Adrien Brody, Colin Hanks, Jack Black, Kyle Chandler, Mark Hadlow, Naomi Watts, Thomas Kretschmann
Pełna efektów specjalnych jedna z najpopularniejszych ekranizacji historii o wielkim gorylu zakochanym w pięknej aktorce, laureat 3 Oskarów. Lata 30. XX wieku to dla Ameryki okres wielkiego kryzysu, zapaści i bezrobocia. Ambitny filmowiec i bezrobotna aktorka, chcąc uciec od beznadziei codzienności, wyruszają w szaloną podróż na Wyspę Czaszek. Na miejscu para odkrywa, że miejsce to nie bez powodu owiane jest aurą tajemniczości. Na wyspie bowiem prymitywne plemiona składają ofiary dla olbrzymiego goryla, King Konga. Plany reżysera Carla komplikują się, gdy kolejną zdobyczą małpy staje się Ann… Film wyreżyserował Peter Jackson znany m.in. z trylogii „Władca pierścieni” i „Hobbit”, a na ekranie występuje Adrien Brody.
Emisja: niedziela, 1 maja, godzina 20:00

„Tożsamość Bourne’a” – PREMIERA
akcja, USA 2002, reż. Doug Liman, wyst.: Matt Damon, Clive Owen, Brian Cox, Chris Cooper, Franka Potente, Julia Stiles
Jedna z najsłynniejszych ekranizacji powieści Roberta Ludluma ze wspaniałą kreacją Matta Damona w roli tytułowej. U wybrzeży Marsylii załoga włoskiej łodzi rybackiej wyławia z morza umierającego mężczyznę. Nie mogą zidentyfikować, kim jest ten człowiek, ponieważ nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Szybki transport do lekarza ratuje mu życie, gdzie doktor usuwa kilka kul z jego ciała i opatruje mu rany postrzałowe. Mężczyzna szybko odzyskuje przytomność, ale nie odzyskuje pamięci. Podążając za informacjami znajdującymi się na chipie, który miał umieszczony pod skórą, uratowany trafia do banku w Zurychu. Tam czekają na niego nieznana tożsamość, kilka paszportów i sporo gotówki. Jason Bourne rozpoczyna walkę o przeszłość.
Emisja: poniedziałek, 2 maja, godzina 20:00

„Piękna i bestia” – PREMIERA
familijny, Francja, Niemcy 2014, reż. Christophe Gans, wyst.: Vincent Cassel, André Dussollier, Léa Seydoux.
Znakomita i bardzo atrakcyjna wizualnie adaptacja popularnej francuskiej baśni o okrutnym księciu, którego zaklęcie wróżki zamienia w okrutną bestię. Aby zdjąć z siebie urok, bestia musi zdobyć miłość pięknej Belli. W rolę Bestii wciela się jeden z najlepszych francuskich aktorów – Vincent Cassel. Po katastrofie statku i bankructwie sklepu ojciec jest zmuszony wyprowadzić się na wieś wraz z sześciorgiem dzieci. W trakcie podróży kradnie z ogrodu piękną różę dla najmłodszej Belli. Kiedy Bestia odkrywa zniknięcie kwiatu, chce zabić mężczyznę, ale córka staje w jego obronie i oddaje swoją wolność w zamian za życie ojca. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że Bestia nie ma zamiaru jej zabić. Zaciekawiona tym na pozór bezdusznym stworem, Bella postanawia odkryć jego tajemniczą duszę.
Emisja: wtorek, 3 maja, godzina 13:45

„Godzilla” – PREMIERA
akcja, USA, Japonia 1998, reż. Roland Emmerich, wyst.: Jean Reno, Hank Azaria, Kevin Dunn, Maria Pitillo, Matthew Broderick, Michael Lerner.
Wyreżyserowana przez Rolanda Emmericha produkcja o zmutowanym gadzie, który pojawia się u wybrzeży Manhattanu. W czasie prób atomowych w latach 50. XX wieku na jednej z wysp Pacyfiku dochodzi do eksplozji, która powoduje zmiany u występujących w tamtym regionie gadów. Czterdzieści lat później monstrualna istota atakuje japońskie statki. Zaniepokojony negatywnymi skutkami energii atomowej naukowiec Niko postanawia zbadać te katastrofy. Doktor nie ma jednak zbyt dużo czasu, ponieważ gad przybywa, by zgładzić cały Nowy Jork… Jedną z atrakcji z filmu z pewnością jest występ Jeana Reno, jednego z najlepszych francuskich aktorów.
Emisja: wtorek, 3 maja, godzina 20:00

„Szczęki”
horror, USA 1975, reż. Steven Spielberg, wyst.: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary, Murray Hamilton
Akcja filmu rozgrywa się w okolicach Amity Island, niewielkiego nadmorskiego kurortu. Wkrótce zaczyna dochodzić tam do przerażających wydarzeń. Pewnej nocy ginie młoda dziewczyna, a jej zmasakrowane zwłoki zostają odnalezione na brzegu. Miejscowy szeryf – Martin Brody odkrywa, że sprawcą zabójstwa jest rekin ludojad. O wszystkim powiadamia burmistrza, który nie zgadza się na zamknięcie plaży, aby nie odstraszyć turystów. Gdy giną kolejne ofiary, szeryf Brody wynajmuje Quinta, znanego w okolicy rybaka i łowcę rekinów. Wraz z nimi na polowanie wyrusza ichtiolog, Matt Hooper.
Emisja: wtorek, 3 maja, godzina 22:50

„Kontrabanda”
akcja, USA 2012, reż. Baltasar Kormakur, wyst.: Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, J.K. Simmons, Diego Luna, Lukas Haas, Mark Wahlberg
Główny bohater filmu – Chris Farraday był niegdyś genialnym przemytnikiem, jednym z najlepszych w swoim fachu. Ze względu na dobro żony Kate i dwóch synów postanowił przestać szmuglować kontrabandę i zacząć uczciwie żyć. Przeszłość daje jednak o sobie znać. Szwagier Chrisa – Andy, próbował przemycić kokainę na statku, jednak w wyniku nalotu policji musiał wyrzucić towar do wody. Teraz jego zleceniodawca – Tim Briggs, domaga się zwrotu wartości narkotyków. Jeśli Andy nie zapłaci, zginie, a dług przejdzie na Chrisa. Chcąc ochronić swoją rodzinę przed gangsterami, Farraday postanawia wykonać ostatni przerzut. Załatwia sobie miejsce na statku płynącym z Nowego Orleanu do Panamy, gdzie chce kupić dużą ilość lipnej gotówki i przemycić ją do USA. Żonę i dzieci zostawia pod opieką swojego przyjaciela Sebastiana. Tymczasem Briggs i jego szef mają własną koncepcję na temat spłaty długu, co zagraża powodzeniu planu Chrisa.
Emisja: środa, 4 maja, godzina 20:00

„Company of heroes: Oddział bohaterów”
akcja, USA 2013, reż. Don Michael Paul, wyst.: Tom Sizemore, Vinnie Jones, Jürgen Prochnow, Neal McDonough, Dimitri Diatchenko
Akcja filmu rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Oddział amerykańskich żołnierzy odkrywa zaawansowaną technologicznie bombę. Opracowują plan odnalezienia naukowca zajmującego się jej stworzeniem i wywiezienia go z kraju w zamian za przekazanie planów broni.
Emisja: czwartek, 5 maja, godzina 20:00

„Niech żyje król Julian” – PREMIERA
animacja, USA 2014, dubbing: Agnieszka Kunikowska, Dariusz Wiktorowicz, Jarosław Boberek, Tomasz Bednarek, Wojciech Paszkowski
Zabawni i zwariowani mieszkańcy dżungli na wyspie Madagaskar powracają w serialowej komedii! Przenieś się do świata zwierząt, w którym władzę obejmuje Król Julian, a w przygodach towarzyszą mu nieodłączni kompanii – dowódca Maurice i wieloletni wielbiciel Mort. Okazuje się, że rządy w dżungli nie są takie łatwe jak się mogło wydawać… Król Julian musi stawić czoła nadmiernie ambitnej szefowej ochrony, Clover, żądnemu władzy wujowi Juliana, złowieszczemu geniuszowi Karlowi i nikczemnemu, wolno myślącemu Foosowi.
Premiera: niedziela, 1 maja, godzina 19:00
Emisja: sobota i niedziela, godzina 19:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *