Nowe odcinki „Militaria na warsztat” w Discovery Channel

Prawie każdy facet, jeszcze jako mały chłopiec, chciał poprowadzić swój własny wojskowy pojazd. Miniaturowe czołgi, pojazdy opancerzone, okręty i samoloty, to podstawowe wyposażenie chłopięcych szuflad z zabawkami. Czy warto rezygnować z dziecięcych marzeń, skoro ich realizacja może być tak łatwa? Wystarczy wybrać się do Niemiec i zadzwonić do Michaela Manousakisa, prowadzącego program „Militaria na warsztat”. Ten ekscentryczny diler samochodowy zajmuje się renowacją różnego rodzaju pojazdów wojskowych, które następnie sprzedaje chętnym klientom. A tych nie brakuje! Premierowe odcinki nowej serii programu „Militaria na warsztat” już od niedzieli, 7 maja 2016 roku, na Discovery Channel.

Michale Manousakis to pasjonat, jakich mało. Jest właścicielem firmy Morlock-Motors, w której zatrudnia prawdziwych fachowców. Każdy z nich zjadł zęby na pojazdach wojskowych. Do Morlock-Motors należy ogromny warsztat Westerwald o powierzchni aż dwóch kilometrów kwadratowych, w którym roi się od różnego rodzaju sprzętu wojskowego. Znajdziemy tam setki wyeksploatowanych pojazdów z historią. Wiele z nich brało udział w walkach w Afganistanie, Iraku, Kuwejcie i Mali. W programie „Militaria na warsztat” na Discovery Channel zobaczymy, jak Manousakis wraz ze swoją ekipą remontuje stary, zniszczony i zapomniany sprzęt bojowy, a następnie sprzedaje szalonym miłośnikom wojskowej motoryzacji.

W premierowej serii programu „Militaria na warsztat” przekonamy się m.in., jak do użytku zostaje przywrócony samochód terenowy Hummer H1 Alpha z 1982 roku. Pojazd służył w czasie misji stabilizacyjnej w Libanie i znajduje się w dość opłakanym stanie. W kolejnych odcinkach zobaczymy także, jak blask odzyskuje wóz strażacki Oshkosh Navy 3000 z 1961 roku oraz ile pracy trzeba włożyć, by odrestaurować stary płatowiec konstrukcji radzieckiej – Antonow AN-2. Jego właściciel zamierza bezawaryjnie pokonać nim trasę pomiędzy Szkocją a USA. Czy Manousakis i jego ekipa fachowców sprawi, że pilotowi uda się bezpiecznie wylądować tym latającym starociem po drugiej stronie Atlantyku? Zobacz na własne oczy, jak przywraca się drugie życie wojskowym zabytkom!

„Militaria na warsztat”

Premiera: niedziela, 7 maja, godzin 21:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

One Comment on “Nowe odcinki „Militaria na warsztat” w Discovery Channel”

  1. Ludzie się jednak dają nabierać ! Kupują auta bez rdzy, bo blacha już została zeżarta. Trzymie się tylko na farbie! W Polsce by to nie przeszło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *