5,8 mln widzów meczu Polska – Francja na ME piłkarzy ręcznych

Ponad 5,8 mln widzów oglądało w Polsacie i Polsacie Sport mecz Polska – Francja podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Polacy pokonali utytułowanych rywali 31:25 i do fazy zasadniczej turnieju awansowali z kompletem punktów. To kolejne spotkanie Polaków na Mistrzostwach Europy, które przyciągnęło przed telewizory ponad 5 milionów widzów.

W trakcie emisji spotkania Polska – Francja z Telewizją Polsat był co trzeci widz oglądający w tym czasie telewizję. Średnio ponad 5,8 miliona kibiców, które oglądało mecz przełożyło się na wysokie udziały obu anten. Polsat i Polsat Sport zgromadziły w sumie 33,8% widowni w grupie 4+ i 38,5% w grupie 16-49.

Zwycięstwo nad Francją to pierwszy taki wyczyn naszych szczypiornistów od 22 lat. Francuzi to aktualni mistrzowie świata (2015) i Europy (2014), złoci medaliści igrzysk olimpijskich z Londynu (2012) i główni faworyci do zwycięstwa na turnieju rozgrywanym w Polsce.

Kolejne spotkania Polacy zagrają w rundzie zasadniczej, a ich rywalami będą kolejno: Norwegia (23 stycznia), Białoruś (25 stycznia) i Chorwacja (27 stycznia). Wszystkie mecze w Polsacie i Polsacie Sport. Początek transmisji o godzinie 20:00.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *