6. sezon „The Walking Dead” powraca na antenę FOX

Na fanów zombie czeka 8 nowych odcinków 6. sezonu „The Walking Dead”, których emisja rozpocznie się w poniedziałek, 15 lutego 2016 roku o godzinie 22:00 na kanale FOX.

Pod koniec pierwszej części 6. sezonu Rick i mieszkańcy Aleksandrii musieli stawić czoła inwazji hordy zombie. Z kolei Deanna (Tovah Feldshuh, „Prawo i porządek”, „Żona idealna”) pomagając Rickowi została ugryziona i nie mając nic do stracenia, desperacko rzuciła się na krwiożercze zombie…

W drugiej części 6. sezonu nie zabraknie dramatycznych zwrotów akcji, a bohaterom przyjedzie zmierzyć się z wielkim zagrożeniem. Najnowszy odcinek, zatytułowany „Bez wyjścia”, rozpoczyna się tam, gdzie skończył się poprzedni epizod. Rick i jego grupa w dokładnym kamuflażu, usmarowani krwią i wnętrznościami, próbują ucieczki z Alexandrii. Niebawem jednak wpadają w tarapaty – nagły hałas wabi w ich kierunku zombie, co może mieć fatalne konsekwencje. Poszukują bezpiecznego schronienia, niestety zombie są bardzo blisko, co więcej, to nie jedyne zagrożenie… W pobliżu czają się pozostali ocalali, którzy w innych żyjących także widzą rywali. Daryla (Norman Reedus), Sashę (Sonequa-Martin Green) i Abrahama (Michael Cudlitz) spotykamy z kolei w drodze do domu, którą niespodziewanie przecina im uzbrojony, motocyklowy gang.

Okazuje się, że Glenn (Steven Yeun) żyje, ale czy w świecie opanowanym przez zombie uda mu się przetrwać i zostać ojcem? Czy wkrótce będzie na tyle bezpiecznie, by Maggie (Lauren Cohan) mogła nie tylko urodzić, ale potem także wspólne z nim wychować dziecko? Glenn jest gotów zrobić wszystko, by zapobiec czającemu się w pobliżu niebezpieczeństwu, jeżeli będzie musiał zabić – zrobi to bez wahania. Widzowie przekonają się jak żyją ludzie w innych społecznościach, a w serialu pojawi się m.in. nowa postać – Jesus z kolonii Hilltop. Być może Glenn i Maggie znajdą wsparcie wśród innych ocalałych, czy jednak powinni im ufać? Z kolei Daryl pokarze swoje inne oblicze i to wokół niego będzie toczyło się wiele odcinków drugiej części serialu. Mimo utraty motocykla i łuku, zachowa swój charakter.

Pod koniec 6. sezonu pojawi się ikoniczna postać, bardzo dobrze znana z komiksów Roberta Kirkmana – aktor Jeffrey Dean Morgan wcieli się w rolę czarnego charakteru – Negana. To jeden z największych łotrów, jakiego w komiksowym świecie udało się stworzyć Kirkmanowi.

„The Walking Dead”

Premierowa emisja 6. sezonu: poniedziałek, godzina 22:00

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *