7-13 czerwca w TV Puls

Tydzień 7-13 czerwca w TV Puls będzie obfitował w premiery filmowe. Już w niedzielę stacja pokaże głośny, oparty na faktach film Rona Howarda „Apollo 13” o niespodziewanie trudnej misji statku kosmicznego na Księżyc w 1970 roku. Premierę w TV Puls będą też miały dwa kultowe filmy, do których wiele osób z przyjemnością wraca: „Powrót do przyszłości” Roberta Zemeckisa i „Klejnot Nilu” z Michaelem Douglasem. Ponadto stacja pokaże m.in. tak popularne produkcje, jak „Resident Evil”, „Miłość, szmaragd i krokodyl” oraz „Batman i Robin”. Na fanów „Najpiękniejszych baśni braci Grimm” czeka niespodzianka: w baśni o diable z trzema złotymi włosami występuje znany m.in. z „Sali samobójców” i 'Yumy” polski aktor Jakub Gierszał.

Tradycyjnie stacja zaprasza też na bardzo dobre seriale: kolejne odcinki rewelacyjnych „Wikingów”, „Trzynastego apostoła” oraz „Helę w opałach”, a także znakomite dokumenty 'Walka o bagaż” i „Aukcja w ciemno”.

„Resident Evil”
horror, Francja/ Niemcy/ USA/ Wielka Brytania 2002, reż. Paul Anderson, wyst.: Mila Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy
Głośny horror luźno oparty na popularnej na świecie grze komputerowej pod tym samym tytułem. W supertajnym ośrodku pewnej korporacji naukowcy zarażają się wirusem, który zamienia ich w zombie. Korporacja, by nie dopuścić do wydostania się wirusa z laboratorium, wysyła na miejsce oddział komandosów. Dochodzi do krwawego starcia. Ten mroczny i pełen akcji obraz bardzo umiejętnie wykorzystuje jeden z ulubionych motywów filmowców – walkę z zombie. Dodatkowym atutem filmu jest postać Alice, grana przez piękną Milę Jovovich.
Emisja: sobota, 7 czerwca, godzina 20:00

„Mad Max 2: Wojownik szos”
akcja, Australia 1982, reż.: George Miller, wyst.: Mel Gibson, Bruce Spence, Michael Preston
Akcja filmu „Mad Max II: Wojownik szos” rozgrywa się w dalekiej przyszłości. W świecie zniszczonym wojną atomową wszyscy cierpią na brak benzyny. Były policjant Max, przemierza Australię w poszukiwaniu paliwa. W trakcie wędrówki poznaje pilota, który prowadzi go do ocalałej rafinerii. Okazuje się, że jest ona celem ataków bandy dowodzonej przez niejakiego Humungusa. Max przyłącza się do obrońców rafinerii.
Emisja: sobota, 7 czerwca, godzina 22:00

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Diabeł z trzema złotymi włosami”
baśń, Niemcy 2013, reż. Maria von Heland, wyst.: Jakub Gierszał, Saskia Rosendahl, Thomas Sarbacher
Diabeł z Trzema Złotymi Włosami wystawia szczęście młodego skrzypka Felixa na próbę. Tylko wtedy, gdy chłopiec zdobędzie skarb diabła będzie mógł poślubić księżniczkę Isabell. To warunek określony przez jej ojca, chciwego i pozbawionego skrupułów króla Ottokara. Felix udaje się w niebezpieczną podróż, by móc poślubić córkę króla.
Emisja: niedziela, 8 czerwca, godzina 13:55

„Miłość, szmaragd i krokodyl”
przygodowy, USA, Meksyk 1984, reż. Robert Zemeckis, wyst.: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Zack Norman
Bohaterka filmu „Miłość, szmaragd i krokodyl”, autorka powieści przygodowych Joan Wilder (Kathleen Turner) wyrusza do Ameryki Południowej na poszukiwania swojej zaginionej siostry. Jest w posiadaniu tajemniczej mapy, prowadzącej do skarbu, która może jej pomóc uratować siostrę. Natychmiast jednak wpada w tarapaty. Jej wybawcą zostaje zwariowany, brawurowy myśliwy Jack Colton (Michael Douglas). Oboje wyruszają na poszukiwanie skarbu, w międzyczasie muszą stawić czoła dziewiczej dżungli i jej dzikim mieszkańcom.
Emisja: niedziela, 8 czerwca, godzina 16:50

„Apollo 13” – PREMIERA
akcja, USA 2015, reż. Ron Howard, wyst.: Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise, Ed Harris
Głośny film Rona Howarda przedstawia historię trzech astronautów: Jima Lovella (Tom Hanks), Jacka Swigerta (Kevin Bacon) i Freda Haise (Bill Paxton). Jest rok 1970, miała być to jedna z wielu wypraw na Księżyc. Jednak trzeciego dnia, na pokładzie statku następuje wybuch, który rozpoczyna walkę o przetrwanie. Od tej chwili cały świat śledzi z zapartym tchem losy trzech astronautów. Czy uda im się bezpiecznie wrócić na Ziemię?
Emisja: niedziela, 8 czerwca, godzina 20:00

„Batman i Robin”
akcja, USA 1997, reż. Joel Schumacher, wyst.: George Clooney, Arnold Schwarzenegger, Uma Thurman, Chris O’Donnell, Alicia Silverstone
Gotham City znów jest zagrożone. Batman rusza na ratunek. Tym razem jednak nie jest sam, towarzyszy mu Robin. Dołącza do nich także niezwykle sprawna i odważna Batgirl. Razem zmierzą się z Mr. Freezem, który planuje zagładę miasta. Bohaterowie muszą zdążyć z pomocą, nim Mr. Freeze przemieni całe miasto w lodową pustynię.
Emisja: wtorek, 10 czerwca, godzina 20:00

„Powrót do przyszłości” – PREMIERA
przygodowy, USA 1985, reż. Robert Zemeckis, wyst.: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover, Thomas F. Wilson, Claudia Wells
„Powrót do przyszłości” to pierwsza część kultowej trylogii o przeciętnym amerykańskim nastolatku Marytm McFly’u (Michael J. Fox) i szalonym wynalazcy Doktorze Emmettcie L. Brownie (Christopher Lloyd). W tej części główny bohater przenosi się w lata 50 i niechcący przeszkadza w zapoznaniu się swoich rodziców. Życie Marytiego i jego rodzeństwa jest zagrożone, gdyż bez miłości Lorraine i Georga mogą nigdy nie przyjść na świat.
Emisja: środa, 11 czerwca, godzina 20:00

„Klejnot Nilu” – PREMIERA
przygodowy, USA 1985, reż. Lewis Teague, wyst.: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito
„Klejnot Nilu” to kontynuacja filmu „Miłość, szmaragd i krokodyl”. W tej części autorka romansów – Joan Wilder oraz przystojny poszukiwacz przygód – Jack Colton wyruszają w rejs dookoła świata, po drodze zatrzymują się na Riwierze Francuskiej. Pojawia się tam także złodziejaszek Ralph oraz tajemniczy szejk Omar, który uprowadza Joan. Colton i Ralph ruszają w ślad za nim do Afryki, gdzie według legend ukryto drogocenny Klejnot Nilu.
Emisja: czwartek, 12 czerwca, godzina 20:00

„Kontakt bezpośredni”
akcja, Niemcy/USA 2009, reż. Danny Lerner, wyst.: Dolph Lundgren, Gina May, Michael Paré
Były oficer operacyjny sił specjalnych USA – Mike Riggins – odsiaduje wyrok w rosyjskim więzieniu. Tam dostaje propozycję nie do odrzucenia. W zamian za wolność i pokaźną sumę przelaną na jego konto ma odnaleźć i uwolnić porwaną obywatelkę USA – Anę Gale. Mike wykonuje zadanie jednak sprawa wydaje się mieć drugie dno. Okazuje się, że celem zleceniodawców nie było tak naprawdę odbicie porwanej, ale wydobycie jej z ukrycia. Uciekając przed siłami rządowymi, paramilitarnymi organizacjami i przedstawicielami podziemnego światka, Mike próbuję dowiedzieć się, dlaczego ta kobieta jest dla nich taka ważna…
Emisja: piątek, 13 czerwca, godzina 20:00

„Wikingowie”
akcja, Irlandia/Kanada 2013, scen. Michael Hirst, wyst.: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsgård, George Blagden
Świat Wikingów ożywa na nowo wraz z wyprawą Ragnara Lothbroka, który zapisał się na kartach nordyckiej historii, jako człowiek, który wyszedł poza ramy mitów.
Akcja serialu ma początek w VIII wieku, w Skandynawii, gdzie Ragnar, wojownik i rolnik, marzy o znalezieniu bogactwa i dalekich wyprawach na zachód. Nad swoimi planami, zmieniającymi porządek świata, pracuje w tajemnicy, gdyż najpierw musi przekonać do nich lokalnego przywódcę – Earla Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą. Earl obawia się, że podróż Ragnara, jeśli zakończy się sukcesem, przyniesie mu zaszczyty, szacunek i władzę.
Emisja: niedziela, po godzinie 22:00

„Trzynasty apostoł”
sensacyjny, Włochy 2011, wyst.: Claudio Gioè, Claudia Pandolfi, Luigi Diberti
Główny bohater serialu „Trzynasty apostoł” – Gabriel Antinori jest młodym księdzem i profesorem teologii, który wykłada na uniwersytecie. Gabriel koncentruje się na badaniu i przekraczaniu granic pomiędzy nauką, wiarą i zjawiskami paranormalnymi. Kieruje nim chęć poznania tajemnic życia, w tym celu współpracuje z instytucją o nazwie „Kongregacja prawdy”. Główny bohater poznaje piękną panią psycholog – Claudię, która reprezentuje bardziej sceptyczne podejście niż Gabriel. Ich współpraca tworzy niezwykłą chemię, która rodzi się z zestawienia racjonalności i wiary oraz nauki i duchowości. Razem odkrywają nowe możliwości, które pomagają im rozwikłać napotkane tajemnice.
Emisja: poniedziałek, godzina 21:55

„Hela w opałach”
komedia, Polska 2006, wyst.: Anna Guzik, Agata Kulesza, Piotr Gąsowski, Mariusz Kiljan, Jacek Poniedziałek
Główną bohaterką serialu „Hela w opałach” jest Helena Trojańska, która właśnie się rozwiodła i chce rozpocząć nowe życie. Hela jest energiczną matką niesfornej trójki dzieci – Kacpra, Neli i Jasia. Na początek podejmuje pracę w elektrociepłowni. Cały czas pomagają jej przyjaciele, koledzy z pracy oraz sąsiedzi – Edyta i Rysiek.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 16:00

„Wojciech Cejrowski. Boso – Teksas”
Polska, 2014
Seria „Wojciech Cejrowski. Boso” z Teksasu przybliży wyjątkowy koloryt największego, zaraz po Alasce, stanu Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Teksasu do dzisiaj podkreślają swoją odrębność i niezwykły charakter miejsca, w którym żyją. Nie bez powodu, bo to właśnie Teksas był sceną najważniejszych wydarzeń w dziejach USA: od chwili kształtowania się nowego państwa i walk z Indianami oraz Meksykiem, przez Wojnę Secesyjną, aż po złote czasy kowbojów i rewolwerowców. To właśnie tutaj przetrwał duch pierwszych, amerykańskich osadników. Wojciech Cejrowski w charakterystyczny dla siebie inteligentny i dowcipny sposób opowie o tak nieodłącznych elementach Teksasu, jak ranczo, bydło, broń palna, kowboje, rodeo czy ropa naftowa.
Emisja: niedziela, godzina 9:30

„Aukcja w ciemno”
reality TV, USA 2011
Program „Aukcja w ciemno” przedstawia ludzi, którzy żyją ze sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko.
Emisja: niedziela, około godziny 10:00

„Walka o bagaż”
dokumentalny, USA 2012
„Walka o bagaż” odsłania kulisy niezwykle lukratywnego handlu nieodebranymi przesyłkami i zagubionymi walizkami. Trzy zespoły – małżeństwo Laurence i Sally Martin, młody przedsiębiorca Mark Meyer i właściciel sklepu z antykami Billy Leroy stają do rywalizacji o nieodebrane walizki. Odwiedzają tysiące aukcji, a każda z nich to prawdziwa niewiadoma, bo zawartość toreb, czy walizek jest nieznana.
Emisja: niedziela, około godziny 11:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *