Eurowybory i wybory prezydenckie na Ukrainie w Polsacie News (zdjęcie)

25 maja 2014 roku, na antenie Polsat News zostanie wyemitowane „Specjalne wydanie” programu dot. wyborów prezydenckich na Ukrainie. Wydarzenia na Ukrainie zrelacjonuje dwóch wysłanników Wydarzeń i Polsat News – Grzegorz Kępka z Kijowa oraz Tomasz Lisiecki z Doniecka. „Specjalne wydanie” poprowadzi Ewa Gajewska ze studia Polsat News – studio w specjalnej scenografii.

Gajewska porozmawia z ekspertami i komentatorami sytuacji na Ukrainie. W programie zostaną podsumowane i przeanalizowane dotychczasowe wydarzenia w felietonach, a przebieg głosowania oraz bieżącą sytuację zrelacjonują wysłannicy Polsat News. Program rozpocznie się tuż po głównym wydaniu „Wydarzeń”, czyli start około godziny 19:15 i potrwa do godziny 21:00.

Tego samego dnia, od godziny 21:00 Polsat News przeniesie się do Brukseli, skąd Marek Kacprzak przy współudziale Doroty Bawołek, korespondentki Polsat News w Brukseli, poprowadzi „Wieczór eurowyborczy”. Specjalnie na ten wieczór zostanie wybudowane studio plenerowe przed Parlamentem Europejskim. „Wieczór eurowyborczy”, transmitowany sprzed parlamentu, będzie doskonałą okazją do pokazania od kuchni instytucji, do której dążą wybrańcy wyborców.

Stacja postara się wytłumaczyć na czym polega struktura i cele ogólnoeuropejskiego urzędu. Także wewnątrz parlamentu zostanie przygotowane stanowisko live, skąd będą realizowane łączenia z gośćmi Doroty Bawołek. Kacprzak, z zaproszonymi do studia gośćmi, skomentuje wstępne wyniki wyborów oraz określi wyzwania jakie stoją przed najbliższą kadencją Parlamentu Europejskiego. Z Brukseli Polsat News połączy się także ze sztabami partii w Polsce, ośrodkami regionalnymi w kraju oraz przedstawimy komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej. Około godziny 22:00 Polsat News zaprezentuje pierwsze prognozowane przez Parlament Europejski wyniki wyborów, a następnie wyniki, które w 90-95% będą odzwierciedlać ostateczny rezultat głosowania. Jeszcze przed północą Polsat News przedstawi nieoficjalne wyniki ze wszystkich krajów UE.

Następnego dnia (26 maja) w poranku „Nowy dzień z Polsat News” stacja będzie kontynuować zarówno temat wyborów na Ukrainie, jak i eurowyborów (łączenia z Kijowem, Donieckiem i Brukselą).

polsatnews25maja2014
Zdjęcie: Telewizja POLSAT

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *