Polskie Radio RDC z nowymi audycjami w Ostrołęce i Radomiu

Polskie Radio RDC w ramach wprowadzonych rozszczepień programowych oferuje nowe audycje w Ostrołęce i Radomiu. Na lokalnej częstotliwości w Ostrołęce (100,8 FM) pojawi się „Między Bugiem a Narwią”. W Radomiu (89,1 FM) o tej samej porze można posłuchać audycji „Wokół Radomia”. W obydwu miastach powstały również programy poświęcony lokalnej kulturze.

Gospodarzem ostrołęckiej audycji o charakterze samorządowo-społecznym nadawanej w środy o godzinie 20:00 będzie Magdalena Bochenek. Do wysłuchania pierwszej transmisji „Między Bugiem a Narwią” rozgłośnia zaprasza Ostrołęczan 28 maja.

O tej samej porze mieszkańcy Radomia i najbliższych okolic będą mogli wysłuchać audycji Wokół Radomia prowadzonej przez Barbarę Bednarz. Dotychczas w ramach cyklu rozpoczętego 7 maja br. dziennikarka spotkała się z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Józefem Bakułą oraz rzecznikiem prasowym Straży Miejskiej Piotrem Stępieniem.

Audycja pt. „Jest Kultura” na obydwu częstotliwościach pojawia się w piątki o godzinie 14:00. Mieszkańcom Ostrołęki informacji o bieżących inicjatywach i atrakcjach miejskich dostarcza korespondentka RDC – Katarzyna Parzych. W Radomiu autorką programu jest Aneta Sowa, która do tej pory wraz ze swoimi gośćmi opowiedziała lokalnym słuchaczom m.in. o Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia”, wystawie w Muzeum Wsi Radomskiej oraz Jubileuszu 750-lecia miasta.

Od czerwca 2013 roku Polskie Radio RDC nadaje też serwisy i audycje lokalne dla mieszkańców Płocka i Siedlec. 13 stycznia 2014 roku na antenie w Ostrołęce i Radomiu ruszyły lokalne serwisy informacyjne.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *