7. sezon „Homeland” na FOX

Już niedługo na kanał FOX powróci serialowy thriller polityczny – Homeland! Już od pierwszego odcinka szykuje dla widzów dużo zwrotów akcji, intryg i tajemnic politycznych. Główni bohaterowie staną przed trudnymi wyborami, które będą mogły całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Jak potoczą się ich losy w najnowszym, 7. sezonie?

Sprawdź godziny emisji serialu „Homeland” w PROGRAMIE TV

6. sezon serialu został nakręcony podczas przygotowań do wyborów prezydenckich w 2016 roku, gdzie walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy Donaldem Trumpem i Hillary Clinton. Producenci przewidywali zwycięstwo Clinton, więc Elisabeth Marvel została obsadzona jako prezydent-elekt w celu stworzenia równoległego, podobnego świata. Kiedy Trump niespodziewanie wygrał wybory, twórca Alex Gansa zdecydował się nie powtarzać zdjęć, ponieważ serial ostatecznie przedstawia fikcyjne wydarzenia. Ze względu na bardziej rozbudowaną fabułę sezon miał swoją premierę trzy miesiące później niż zwykle (w styczniu), umieszczając akcję bezpośrednio między faktycznymi wyborami a inauguracją. Co natomiast czeka nas w sezonie 7?

Carrie (Claire Danes) porzuciła pracę w Białym Domu, by zamieszkać z córką u swojej siostry Maggie (Amy Hargreaves). Bohaterka bierze na cel administrację prezydent Keane (Elisabeth Marvel), aby doprowadzić do uwolnienia dwustu członków społeczności wywiadowczej, w tym Saula, jej byłego szefa, którzy zostali aresztowani po nieudanej próbie obalenia rządu.

Aby przygotować się do swojej roli jak najlepiej, Claire Danes wiele dni spędziła na rozmowach z agentami CIA i obejrzała wiele filmów przedstawiających zachowania ludzi chorych na chorobę afektywną dwubiegunową, z którą zmaga się grana przez nią bohaterka. Odbyła również kilka rozmów z autorką książek Julie Fast, która również cierpi na tę chorobę. W jednym z wywiadów, Claire Danes opowiada o sezonie siódmym:

W ostatnim sezonie na Carrie niespodziewanie spadło bardzo dużo cierpienia. Na przestrzeni wydarzeń, zaczyna zdawać sobie sprawę, że prezydent nie jest tą osobą, za którą ją uważała. Carrie robi się bardzo podejrzliwa w stosunku do prezydent i przestaje jej ufać, więc podejmuje własną misję. Wszystko jest bardzo niestałe, niepewne i pełne obaw i to właśnie jest tematem przewodnim siódmego sezonu.

Lesli Linka Glatter, reżyser czterech odcinków 7. Sezonu serialu, w jednym z wywiadów opowiedziała o tym, jak wydarzenia w dzisiejszym świecie wpływają na historie przedstawiane w Homeland:

Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w ostatnim czasie na świecie – to będzie bardzo unikatowy sezon. Żyjemy w czasach, kiedy świat jest podzielony bardziej niż kiedykolwiek. Wydarzenia te zostały również przeniesione na sezon 7. Żyjemy w niespokojnym świecie. Nikt nie słucha żadnej ze stron. Nie ma znaczenia, czy jest to dobre dla ludzi. Nikt nie chce się wychylać.

Serial jest pięciokrotnym zdobywcą Złotego Globu oraz został nagrodzony ośmioma statuetkami Emmy, a 7. sezon jest uznawany przez krytyków jako jeden z najlepszych w historii Homeland.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Jak potoczy się akcja w najnowszym sezonie Homeland? Tego wszystkiego dowiecie się już 29. lipca o godzinie 20:10 na kanale FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *