7. sezon „Nefrytowej gorączki” na Polsat Viasat Explore

Program „Nefrytowa gorączka” powraca na antenę kanału Polsat Viasat Explore w 7. i ostatnim sezonie. W finałowej odsłonie widzowie ponownie będą mogli śledzić zmagania rodziny Bunce, która zamierza zmienić nowo odkryte złoże nefrytu w kopalni Two Mile w intratne przedsięwzięcie. Z powodu epidemii turyści zniknęli i sklep z biżuterią został zamknięty. Nie ma pieniędzy na nowy sprzęt, więc do akcji wracają stare ciężarówki i koparki, które ciągle się psują. Do tego dochodzą jeszcze nieporozumienia i sprzeczki. Jak zwykle klątwa nefrytu ciąży nad ekipą. Udaremnia każdy wysiłek, a potencjalne zyski zamienia w straty. Czy dzielni poszukiwacze nefrytu poradzą sobie z trudnościami? Przekonacie się o tym w 7. sezonie serii „Nefrytowa gorączka”, którego premiera 14 września o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Sprawdź godziny emisji programu „Nefrytowa gorączka” w PROGRAMIE TV

W zeszłym roku, kiedy rodzina Bunce znalazła potencjalne duże złoże kamieni, nadeszła mroźna zima uniemożliwiając im ich wydobycie. Wraz z poprawą pogody na wiosnę poszukiwacze zabierają się więc za uruchomienie kopalni Two Mile. W tym roku z powodu pandemii Bunce’owie mają zdecydowanie mniejsze zarobki, więc zdobycie funduszy jest jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak nie będzie to łatwe. 65-kilometrowy szlak prowadzący do kopalni na szczycie góry jest w bardzo złym stanie i transportowanie całego sprzętu nie jest łatwym zadaniem. Claudia i Robin muszą sobie jakoś poradzić, zatem do pracy wraca stara ciężarówka Six Pack z 1980 roku z napędem na sześć kół, a także stary Bedford – oba wozy z tendencjami do psucia się w najgorszym z możliwych momentów. Warunki w obozowisku również nie są sprzyjające – zimowe chłody zmieniły ich szopę w dziurawą ruderę.

Na terenie kopalni otwarto dwa wyrobiska. W zeszłym sezonie udało się z nich wydobyć wystarczająco duży kawał skały, by sprzedać go wietnamskiemu nabywcy, który chciał wykonać z niego dwa posągi Buddy. Poszukiwacze odkryli też nowe, mniejsze złoże, ale do wydobycia w obu miejscach potrzeba dwóch pracujących koparek i… zgody w zespole. A ta wydaje się niemożliwa do osiągnięcia. Josh podważa niemal każde polecenie swojego ojca, Robina, i postanawia założyć swój własny biznes – firmę transportową.

Z kolei w Cassiar Valley, Ricky zamierza ze złomowiska swojego ojca uczynić rentowny biznes. Oznacza to, że jego Scrappy Larry musi zacząć sprzedawać więcej złomu niż go skupuje. Wydaje się to być trudnym wyzwaniem, ponieważ Larry wciąż znajduje nowe skarby i sprowadza je na złomowisko. Ricky wkrótce uświadamia sobie, że choć ubolewa nad postępowaniem ojca, to jabłko nie spadło daleko od jabłoni.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Premiera 7. sezonu we wtorek 14 września o 22:00 na Polsat Viasat Explore. Kolejne odcinki we wtorki o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *