70-lecie pracy artystycznej Barbary Krafftówny w TVP Seriale

Barbara Krafftówna – znana widzom jako Honoratka z serialu „Czterej pancerni i pies” i Stolnikowa Makowiecka z „Przygód pana Michała” – obchodzi 70-lecie pracy artystycznej. Z okazji jubileuszu TVP Seriale zaprasza na program „Barbara Krafftówna – 70 lat na scenie”. Emisja w niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:25, w TVP Seriale.

Barbara Krafftówna debiutowała w 1946 roku w Gdyni w „Homerze i Orchidei” Tadeusza Gajcego. Jej rola Felicji w filmie „Jak być kochaną” (gdzie zagrała w towarzystwie Zbigniewa Cybulskiego) jest uznawana za jedną z najlepszych kreacji aktorskich w historii polskiego kina. Sławę przyniosły aktorce role w serialach „Czterej pancerni i pies” i „Przygody pana Michała” oraz występy w „Kabarecie starszych panów”.

O najważniejszych wydarzeniach ze swojej kariery jubilatka opowie w TVP Seriale. Gośćmi programu będą artyści, z którymi spotykała się na planie filmowym i scenie kabaretu, m.in.: Magdalena Zawadzka, Bohdan Łazuka, Małgorzata Pieńkowska, Robert Moskwa, Małgorzata Potocka, Piotr Żurawski, Michał Żurawski, Remigiusz Grzela.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *