70. Tour de Pologne w TVP1/HD

27 lipca wystartuje jubileuszowy, 70. Tour de Pologne. Potrwa do 3 sierpnia. Tegoroczny wyścig będzie wyjątkowy. Dwa pierwsze etapy zostaną rozegrane we Włoszech. Wielkie sportowe emocje czekają na widzów Telewizji Polskiej, która jest głównym patronem medialnym tego wydarzenia. Transmisje w TVP1/HD.

Wyścig liczy siedem etapów, a ze względu na dwa rozgrywane we włoskich Dolomitach będzie to najbardziej górzysta edycja w historii. Drugiemu odcinkowi Tour de Pologne, zaliczanemu do elitarnego cykli UCI World Tour, towarzyszyć będzie górska jazda indywidualna na czas otwarta dla amatorów dwóch kołek. Impreza odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, w Passo Pordoi w Val di Fassa. Rywalizacja zostanie zorganizowana ku pamięci polskiego Papieża – Jana Pawła II.

Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego z Tour de Pologne. To oznacza, że będą z niego korzystać wszystkie zagraniczne stacje, które będą pokazywać nasz narodowy wyścig. Codziennie zaangażowanych w produkcję będzie około 100 osób. Tour de Pologne komentować będą Piotr Sobczyński i Krzysztof Wyrzykowski. Ekspertem będzie Wacław Skarul – prezes Polskiego Związku Kolarskiego. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a jego gośćmi będą między innymi: Czesław Lang, Lech Piasecki, Andrzej Piątek czy Piotr Kosmala. Reporterami będą: Sebastian Szczęsny, Bogusław Solecki i Aleksander Dzięciołowski.

Transmisje 70. Tour de Pologne już od 27 lipca na antenie TVP1/HD. Codziennie ok. godziny 20:05 w Jedynce kronika po „Sporcie” (po głównym wydaniu „Wiadomości”). Będą także relacje z Mini Tour de Pologne (ok. godziny 19:00 w TVP1/HD), a na koniec specjalny reportaż „Tour de Pologne 2013”. By uatrakcyjnić przekaz z Tour de Pologne, TVP1/HD będzie relacjonować także start do każdego polskiego etapu.

Wyścig Dookoła Polski, czyli Tour de Pologne, zorganizowano po raz pierwszy w 1928 roku. Wtedy na starcie pojawiło się 71 zawodników. Po 85 latach wyścig jest jednym z najważniejszych w światowym kalendarzu. W tym roku na starcie znów pojawią się najlepsze zespoły na świecie oraz reprezentacja Polski. TVP przeprowadzi transmisje z Tour de Pologne już po raz 21.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *