7,4 mln widzów meczu Polska – Niemcy w Polsacie i Polsacie Sport

Niemal 9,7 mln widzów oglądało najbardziej emocjonujące momenty drugiej połowy meczu w tym bramkę Sebastiana Mili dla Polski w eliminacyjnym meczu Euro 2016 z Mistrzami Świata – reprezentacją Niemiec. Średnia oglądalność sobotniego pojedynku na antenach Polsatu i Polsatu Sport wyniosła 7 mln 386 tys. widzów. Całkowity zasięg meczu to 13 mln Polaków, którzy choć przez minutę oglądali transmisję meczu Polska – Niemcy.

Na antenie Telewizji POLSAT mecz śledziło średnio 6 mln 388 tys. widzów, a niemal milion widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądał, co drugi widz – 48,09% SHR w grupie 4+ i 51,27% SHR w grupie 16-49. Telewizja POLSAT w trakcie jego nadawania była liderem w obu grupach audytoryjnych osiągając 41,59% SHR wśród wszystkich badanych i 44,59% SHR w grupie komercyjnej. Polsat Sport miał 6,5% SHR udziału w grupie 4+ i 6,68% SHR w grupie komercyjnej. Najbardziej emocjonujące minuty meczu i drugą bramkę dla Polski na obu antenach oglądało niemal 9,7 mln kibiców, a udziały w grupie 4+ sięgnęły 67,5%, co oznacza, że mecz oglądało wówczas 2/3 telewizyjnej widowni.

Szczęśliwy dla Polaków mecz ze Stadionu Narodowego komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio: Bożydar Iwanow, Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski i Wojciech Kowalczyk.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra już w najbliższy wtorek. Rywalem biało-czerwonych na Stadionie Narodowym w Warszawie będą Szkoci. Transmisja w Polsacie Sport od godziny 18:00, Polsat rozpocznie relację z meczu o godzinie 20:20.

Źródło: Telewizja POLSAT