75. sezon NASCAR Cup Series w Motowizji

Kibice najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki mogą spać spokojnie. W 2023 i 2024 roku wyścigi NASCAR Cup Series niezmiennie będą transmitowane na antenie Motowizji. Pierwszy wyścig już 19 lutego!

Sprawdź godziny transmisji NASCAR w PROGRAMIE TV

W 2016 roku NASCAR Cup Series zadebiutowało w Motowizji. Od tamtej pory liczne grono kibiców mogło śledzić pasjonujące wyścigi na amerykańskich torach wyścigowych, spędzając w ten sposób większość niedzielnych wieczorów. Przez najbliższe dwa sezony nic się w tej kwestii nie zmieni – pucharowa seria NASCAR pozostaje w Motowizji, dzięki nowej umowie obowiązującej do końca 2024 roku.

Widzów Motowizji ucieszy także fakt, że podczas transmisji usłyszą doskonale znane sobie głosy. Szymon Tworz i Michał Budziak niezmiennie będą stanowić parę komentatorską, a okazjonalnie będzie ich wspierać Krzysztof Woźniak oraz inni komentatorzy i eksperci stacji.

Wyścigi NASCAR Cup Series stanowią integralną część historii Motowizji. Seria ta towarzyszy nam niemalże od powstania kanału i na przestrzeni lat zyskała niezwykle mocno na popularności. Jestem przekonany, że czekają nas kolejne wspaniałe sezony, które zobaczycie na żywo tylko w Motowizji – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

NASCAR Cup Series stanowi od lat podstawę ramówki Motowizji. Obok Rajdowych Mistrzostw Świata jest to najchętniej oglądana pozycja sportowa kanału motoryzacyjnego.

75. rocznica powstania organizacji NASCAR to dla włodarzy serii niezwykle ważny moment – mówi Szymon Tworz. – Cały rok będzie pełen świętowania i pokazywania nie tylko wspaniałej historii wyścigów NASCAR, ale także tego, co osiągnięto w ostatnich latach. Samochody nowej generacji, wyścigi zacięte i wyrównane jak nigdy, dotarcie do nowych grup fanów i wprowadzenie szeregu ciekawych obiektów do kalendarza. To wszystko będzie procentowało w najbliższych latach i z pewnością zapewni nam wiele niezapomnianych sportowych emocji. Cieszę się, że wszystko to widzowie Motowizji będą mogli śledzić na żywo.

W NASCAR Cup Series możliwe jest to, aby lidera grupy czterdziestu aut od kierowcy zajmującego ostatnie miejsce dzieliły mniej niż 4 sekundy albo wyprzedzenie pięciu rywali w ostatnim zakręcie. Te wyścigi uczą nas, że należy oczekiwać niespodziewanego. Nie mogę doczekać się Daytony 500 i kolejnych wyścigów. Mam nadzieję, że tak samo jak Państwo! – dodaje Michał Budziak

Sezon 2023 w pucharowej serii NASCAR tradycyjnie będzie się składał z 36 wyścigów – 26 sezonu zasadniczego i 10 fazy playoff. Nowego mistrza poznamy w listopadzie na Phoenix Raceway. W maju odbędzie się All-Star Race, tym razem na North Wilkesboro Speedway, klasycznym krótkim owalu. Fani NASCAR od lat liczyli na to, że tor Karolinie Północnej zostanie odrestaurowany i najpopularniejsi kierowcy Ameryki będą mogli ponownie na nim rywalizować. Zupełną nowością w kalendarzu będzie za to runda w Chicago. Pierwszy raz w historii NASCAR Cup Series będzie się ścigać na torze ulicznym.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja  w PROGRAMIE TV

Rywalizacja o miejsca w playoffach rozpocznie się od najbardziej prestiżowego wyścigu roku – Daytony 500. Ten odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 19 lutego. Start transmisji o 20:30.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *