80. Plebiscyt PS i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski

Podczas konferencji w Telewizji Polskiej została zainaugurowana 80. edycja Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski, na której zaprezentowano nominowanych zawodników. Organizatorem wydarzenia jest „Przegląd Sportowy”, a Telewizja Polska po raz kolejny współorganizatorem.

W czwartkowej, 27 listopada 2014 roku, konferencji, którą poprowadził Przemysław Babiarz, udział wzięli: Juliusz Braun – prezes Zarządu Telewizji Polskiej, Włodzimierz Szaranowicz – dyrektor TVP Sport, Marlena Jezierska – dyrektor zarządzający marką „Przegląd Sportowy”, redaktor naczelny „PS” – Michał Pol oraz zaproszeni sportowcy: Anita Włodarczyk – mistrzyni Europy i rekordzistka świata w rzucie młotem, Maja Włoszczowska – brązowa medalistka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, Krzysztof Kasprzak – wicemistrz świata indywidualnie (cykl Speedway Grand Prix) i drużynowo (Drużynowy Puchar Świata) na żużlu oraz mistrz świata w siatkówce Mariusz Wlazły.

Sport w Telewizji Polskiej jest bardzo ważną pozycją programową i elementem misji publicznej. Transmisje to moment, kiedy wspólnie przeżywamy emocje, czujemy się zjednoczeni jako naród. TVP czuje się odpowiedzialna za pokazywanie kultury sportu. Cieszymy się, że nie tylko transmisje z wielkich imprez sportowych wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, lecz także coroczna relacja z Gali Mistrzów Sportu – powiedział Juliusz Braun, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

O roku ów! – cytatem z XI księgi „Pana Tadeusza” wypowiedź rozpoczął dyrektor TVP Sport, Włodzimierz Szaranowicz. – Nic lepszego w 2014 roku w świecie sportu nie mogło się nam przydarzyć. Mamy mistrzów olimpijskich, świata i Europy, rekordzistów świata. Ci sportowcy stają się przedstawicielami kultury masowej, a wybierający w Plebiscycie stają przed trudnym wyborem. W poprzednich latach zdarzało się, że wyniki nie odzwierciedlały typów ekspertów, ale to jest wybór widzów i im to trzeba zostawić – zakończył Szaranowicz.

Tradycyjnie TVP przedstawi sylwetki nominowanych sportowców – od 28 listopada w specjalnych kronikach po „Sporcie” po „Wiadomościach” w TVP1 HD około godziny 20:05. Na kandydatów można głosować za pomocą kuponów w „Przeglądzie Sportowym”, na stronie przegladsportowy.pl oraz sport.tvp.pl, a także za pomocą SMS-ów już podczas Gali Mistrzów Sportu. Transmisja z tego wydarzenia będzie miała miejsce w TVP1 HD – w sobotę, 10 stycznia 2015 roku od godziny 20:20. Dzień później także emisja reportażu z Balu Mistrzów Sportu. Poprzednią Galę Mistrzów Sportu śledziło w czasie najwyższej oglądalności na antenie Jedynki aż 4 mln 453 tys. widzów (dane: Nielsen Audience Measurement). Średnie udziały wyniosły 21% – to oznacza, że widowisko obserwował co piąty Polak, który wówczas oglądał telewizję.

Telewizja Polska przeprowadza transmisje z ogłoszenia laureatów Plebiscytu od lat. 60 z małą przerwą na początku XXI wieku. Zazwyczaj ogłoszenie wyników odbywało się w tym samym miejscu co Bal Mistrzów Sportu. Dopiero w 2004 roku właśnie ze względu na potrzeby transmisji telewizyjnej te dwa elementy zostały rozdzielone – Gala Mistrzów Sportu odbywała się albo w Sali Kongresowej PKiN albo w Teatrze Polskim, a tradycyjny Bal Mistrzów Sportu w jednym z warszawskich hoteli. Teraz jednak będzie miał miejsce powrót do korzeni – 10 stycznia 2015 roku Gala i Bal odbędą się w jednym miejscu, co dla uczestników tego wydarzenia na pewno będzie bardzo korzystne.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *