82. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i TVP na Najlepszego Sportowca

Podczas uroczystej konferencji w Warszawie została zainaugurowana 82. edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, na której zaprezentowano nominowanych zawodników. Organizatorem wydarzenia jest „Przegląd Sportowy”, Telewizja Polska po raz kolejny ma zaszczyt być współorganizatorem.

W czwartkowej (24 listopada) konferencji, którą poprowadził Przemysław Babiarz, udział wzięli: Marek Szkolnikowski – zastępca dyrektora TVP Sport, Michał Pol – redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” oraz zaproszeni sportowcy: Anita Włodarczyk, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj – złote medalistki olimpijskie z Rio, Maja Włoszczowska, Piotr Małachowski – wicemistrzowie olimpijscy oraz Maciej Lepiato – złoty medalista ostatniej Paraolimpiady. Wszyscy znaleźli się w nominowanej „20”, spośród której kibice wybiorą swoich faworytów. Lepiato natomiast będzie jednym z faworytów w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny.

Cieszę się, że wszyscy medaliści olimpijscy znaleźli się wśród nominowanych w Plebiscycie – powiedział zastępca dyrektora TVP Sport, Marek Szkolnikowski. – Ich dokonania pokazywaliśmy na antenach Telewizji Polski. Pod względem oglądalności, a co za tym idzie popularności, wszystkich przebili jednak piłkarze nożni, których aż trzech mamy wśród nominowanych. Ćwierćfinałowy mecz EURO 2016 Polska – Portugalia obejrzało w momencie najwyższej oglądalności prawie 9 milionów widzów Jedynki!

Tradycyjnie TVP przedstawi sylwetki nominowanych sportowców – od 25 listopada w „Sportowym Wieczorze” i „Sportowej Niedzieli” w TVP Sport. Na kandydatów można głosować za pomocą kuponów w „Przeglądzie Sportowym”, na stronie sport.tvp.pl oraz przegladsportowy.pl, a także w mediach społecznościowych i za pomocą SMS-ów już podczas Gali Mistrzów Sportu. Transmisja z tego wydarzenia będzie miała miejsce w TVP1, TVP Sport i sport.tvp.pl – w sobotę, 7 stycznia 2017 roku od około godziny 20:20. Dzień później także w Jedynce emisja reportażu z Balu Mistrzów Sportu. Poprzednią Galę Mistrzów Sportu śledziło w czasie najwyższej oglądalności na antenie TVP1 prawie 3,5 mln widzów. Średnie udziały wyniosły ponad 17% – to oznacza, że widowisko obserwował prawie co piąty Polak, który wówczas oglądał telewizję.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca Polski – kandydaci:

1. Karol Bielecki (piłka ręczna)

2. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)

3. Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska (wioślarstwo)

4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)

5. Joanna Jędrzejczyk (MMA)

6. Grzegorz Krychowiak (piłka nożna)

7. Bartosz Kurek (siatkówka)

8. Robert Lewandowski (piłka nożna)

9. Rafał Majka (kolarstwo)

10. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)

11. Monika Michalik (zapasy)

12. Beata Mikołajczyk, Karolina Naja (wioślarstwo)

13. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe)

14. Oktawia Nowacka (pięciobój nowoczesny)

15. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)

16. Agnieszka Radwańska (tenis)

17. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

18. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

19. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)

20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *