8,5 mln widzów meczu Polska – Szkocja na antenach Polsatu

Ponad 10,7 mln widzów oglądało najbardziej dramatyczne momenty drugiej połowy meczu Polska – Szkocja w eliminacyjnym spotkaniu Euro 2016 rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Średnia oglądalność wtorkowego pojedynku na antenach Polsatu i Polsatu Sport wyniosła 8 mln 570 tys. widzów. Całkowity zasięg meczu to 14,7 miliona kibiców, którzy choć przez minutę oglądali transmisję tego zaciętego spotkania. Polska zremisowała za Szkocją 2:2.

Na antenie Telewizji POLSAT mecz śledziło średnio ponad 7,5 mln widzów, a ponad milion widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądał, co drugi widz – 49,04% SHR w grupie 4+ i 54,9% SHR w grupie 16-49. Telewizja POLSAT w trakcie jego nadawania była liderem w obu grupach audytoryjnych osiągając 43,3% SHR wśród wszystkich badanych i 48,5% SHR w grupie komercyjnej. Nadający to spotkanie Polsat Sport miał 6,1% SHR udziału w grupie 4+ i 6,4% SHR w grupie komercyjnej. Najbardziej dramatyczne 30 minut drugiej połowy meczu i drugą bramkę dla Polski autorstwa Arkadiusza Milika na obu antenach oglądało ponad 10,7 mln kibiców.

Spotkanie ze Szkocją komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio: Bożydar Iwanow, Roman Kołtoń, Artur Wichniarek i Wojciech Kowalczyk.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 14 listopada na wyjeździe. Rywalem biało – czerwonych będzie reprezentacja Gruzji.

Źródło: Telewizja POLSAT