9. sezon „Endeavour: Sprawy młodego Morsa” na Epic Drama

3 kwietnia o godzinie 21:00 kanał Epic Drama zaprezentuje 1. odcinek ostatniego w historii sezonu uznanego na całym świecie, brytyjskiego dramatu detektywistycznego „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”. Finałowa odsłona serialu została bardzo ciepło przyjęta przez brytyjskich krytyków.

Sprawdź godziny emisji serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa” w PROGRAMIE TV

Seria, w której główną rolę młodego detektywa gra wspaniały Shaun Evans, została po raz pierwszy wyemitowana w 2012 roku i składa się łącznie aż z 36 odcinków. Po ponad dziesięciu latach od premiery trudno uwierzyć, że serial został początkowo stworzony jako jednorazowy hołd dla emitowanej w latach 1987-1993 serii „Sprawy inspektora Morse’a”. Dynamiczny duet detektywistyczny – Endeavour i Thursday, w których role wcielają się Shaun Evans i Roger Allam – znany jest ze swojej niesamowitej chemii na ekranie. W ostatniej odsłonie serialu na bohaterów czekają duże zmiany zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Rozgrywający się wiosną 1972 roku, otwierający sezon odcinek został wyreżyserowany przez samego Evansa, który ma już na koncie reżyserię kilku wcześniejszych odcinków dramatu. Syn Freda Thursdaya, Sam, wraca z Irlandii Północnej po odbyciu służby w armii brytyjskiej, a Endeavour i Fred muszą zbadać dwie niewyjaśnione śmierci związane z Oxford Concert Orchestra. Morse powraca do Castle Gate w tym samym czasie, w którym do rodzinnego miasta przyjeżdżają członkowie orkiestry. Zespół muzyków prowadzony przez znakomitego kompozytora Sir Alexandra Lermontova wychodzi na scenę, aby premierowo wykonać jego mrożącą krew w żyłach IX Symfonię. Jak przepowiada przesąd, może to być ostatni występ kompozytora…

Makabryczne odkrycie w ogrodzie uczelnianym doprowadza Endeavoura i Thursdaya do członków orkiestry. Kiedy dochodzi do drugiej tragedii, tym razem w jej szeregach, detektywi odkrywają sieć tajemnic w samym sercu zespołu, w którym prawie każdy ma coś do ukrycia.

W międzyczasie mroczne sprawy z angielskiej stolicy docierają do Oksfordu, gdzie pewien londyński przestępca zostaje brutalnie zamordowany w opuszczonym magazynie. Co dokładnie robił w Oksfordzie? – to zagadka, którą Endeavour musi rozwikłać. W miarę rozwoju śledztwa Endeavour i Thursday odkrywają pewne niepokojące powiązania ze sprawą, którą, jak mieli nadzieję, dawno już zakończyli.

Z kolei Bright rozważa przejście na emeryturę, co mogłoby doprowadzić do nowej i ekscytującej możliwości dla Thursdaya. Jednak jego cała uwaga skupiona jest na czymś zupełnie innym. Na Sama i Joan również czekają przełomowe wiadomości, nie wspominając o niespodziewanym – i niemile widzianym – telefonie od znajomego z Londynu.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Finałowy 9. sezon serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa” będzie miał premierę w poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 21:00 wyłącznie na Epic Drama. Kolejne odcinki będą emitowane w poniedziałki o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *