„Ciemna strona świata” w National Geographic

Kto i dlaczego decyduje się na zakup ludzkich organów? W jaki sposób nielegalna ropa napędza grupy terrorystyczne na całym świecie? Ile są w stanie zarobić oszuści kryptowalutowi? Na te i na wiele innych pytań w programie „Ciemna strona świata” odpowie Mariana van Zeller – dziennikarka śledcza, która od lat wnika do struktur przestępczych, by pokazać działania najgroźniejszych ludzi na Ziemi. Premiera serii dokumentalnej już 19 marca o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Sprawdź godziny emisji audycji „Ciemna strona świata” w PROGRAMIE TV

Mariana van Zeller rozpoczynała karierę jako korespondentka w Nowym Jorku, gdzie już w pierwszych tygodniach pracy musiała sprostać poważnemu wyzwaniu relacjonując zamachy z 11 września. W kolejnych latach dziennikarka badała takie zagadnienia, jak handel ludźmi czy nielegalny obrót bronią.

Na kanale National Geographic w 10-odcinkowej serii dokumentalnej „Ciemna strona świata”, van Zeller bada funkcjonowanie najniebezpieczniejszych obszarów czarnego rynku. Aby lepiej zrozumieć, jak działa podziemny świat, reporterka zdobywa zaufanie najważniejszych graczy czarnego biznesu, by przeprowadzić z nimi anonimowe wywiady. Dzięki tej pracy widzowie mają wyjątkową okazję, by zajrzeć do świata, który dla większości ludzi jawi się jako niedostępny i tajemniczy.

Każdy epizod „Ciemnej strony świata” poświęcony jest oddzielnemu obszarowi czarnego rynku. W najnowszym sezonie van Zeller m.in. podąża łańcuchem dostaw MDMA (ecstasy), docierając do narkotykowego epicentrum w Holandii. Reporterka podejmuje także śledztwo dotyczące procederu zwanego turystyką transplantacyjną – zamożni zdesperowani pacjenci wyjeżdżają do słabiej rozwiniętych krajów, by tam poszukać dawcy. Niewielkie ryzyko wykrycia procederu w połączeniu z biedą sprawia, że decyduje się na niego wiele osób.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Premiera pierwszego odcinka serii – „Ciemna strona świata” już 19 marca o 21:00 na kanale National Geographic.

Źródło: The Walt Disney Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *