9. sezon „Rancza” wiosną w TVP1 HD

Kluczowymi dla serialu scenami w biurze senatora Kozioła zakończyły się zdjęcia do dziewiątego sezonu „Rancza”. Ksiądz obejmie stanowisko biskupa pomocniczego, a Lucy zakończy urzędowanie – czy oboje zostaną w Wilkowyjach? Jak sukces wyborczy Polskiej Partii Uczciwości wpłynie na układ Kozioł – Czerepach? Kto zastąpi Lucy na stanowisku wójta? W serialu pojawią się nowe postaci, zagrane m.in. przez Wiesława Komasę, Lidię Sadową, Mikołaja Krawczyka. Kolejną serię reżyseruje Wojciech Adamczyk, scenariusz napisał Robert Brutter. Emisja przewidziana jest wiosną w TVP1 HD.

Poprzedni, 8. sezon wprowadził istotne zmiany w losach części bohaterów „Rancza”: proboszcz został biskupem pomocniczym, a Polska Partia Uczciwości odniosła sukces wyborczy. Bez udziału PPU, żadna partia nie zbuduje niezbędnej do rządzenia większości.

Zbliża się koniec urzędowania Lucy. W Wilkowyjach rozpocznie się walka o stanowisko wójta. Gra niespodziewanie robi się bardzo poważna, a większość wsi – z plebanią włącznie – staje przed trudnym wyborem, któremu z kandydatów udzielić poparcia.

Nominacja księdza i sposób, w jaki on sam próbuje wejść w nową rolę, prowadzi do zaskakujących wniosków Michałowej oraz komentarzy proboszcza Roberta i wikarego Macieja. Biskup w nowej roli „ekscelencji” nie ma łatwo…

Monika kontynuuje pracę nad karierą Kusego, a obie z Lucy próbują zmienić jego wizerunek, między innymi, starają się udowodnić mu, że nie ma żadnych przeszkód, żeby nie utykał na nogę! Życie z udręczonym i osaczonym Kusym staje się udręką dla osób postronnych.

Romans Moniki z Jerrym kwitnie. Co więcej, pozbawiona dotąd ludzkich odruchów Agentka Kusego, po raz pierwszy w życiu się zakocha. Towarzyszyć temu będą dzikie wybuchy emocji – głównie jej autorstwa.

Klaudię dopadną dylematy i będzie rozdarta między sercem a rozumem. Stasiek wyjedzie na studia, a do Wilkowyj przyjedzie jego następca, policjant z miasta, owładnięty manią nowoczesnych środków kontroli i bezpieczeństwa.

Na Solejuków spadnie niespodziewanie wielkie szczęście, które stanie się też przyczyną ich społecznej izolacji… Solejukowa jednak po raz kolejny udowodni, jak mądrą i niezwykłą jest kobietą.

W tej serii rozszaleje się polityczny żywioł. Partia Uczciwości (z nazwy, z nazwy) wprowadzi do sejmu znanych nam mieszkańców Wilkowyj. Wójt, Czerepach, Więcławski, Wezół, Magister będą musieli odnaleźć się w nieznanych, jakże obcych okolicznościach. Czerepach pojawi się na czele rządu, jest wszak od ósmej serii kandydatem na wicepremiera. A nowe otoczenie, nowe sytuacje to oczywiście kolejne problemy. Do głosu dojdzie strach, pycha, zwątpienie, zawiść. Pojawią się przemyślne intrygi, prowokacje, afery na miarę taśmowej. Również na przykładzie nowego biskupa pomocniczego zobaczymy jak władza wpływa na psychikę, albowiem proboszcz zostanie poddany nieoczekiwanym, trudnym wyzwaniom. Będzie też wiele wątków miłosnych, bo w tej materii Wilkowyje przeżyją prawdziwe zawirowania. Mam nadzieję, że wszystkie perypetie wywołają dużo śmiechu połączonego ze szczyptą refleksji, bo takie przecież jest zadanie „Rancza” – podkreśla reżyser „Rancza” Wojciech Adamczyk.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *