9. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” w TVP Historia

Od czwartku, 19 sierpnia TVP Historia zaprasza na Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Do 21 sierpnia widzowie obejrzą 13 najnowszych produkcji dokumentalnych, które powalczą o statuetkę „Zamość Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności. Konkursowym projekcjom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi oraz liczne atrakcje, w tym wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek oraz koncerty polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. W TVP Historia od czwartku do piątku o godz. 17:45 i w sobotę o godz. 17:15 emitowane będzie studio festiwalowe, które poprowadzi Anna Popek. Galę wręczenia nagród 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z Historią” TVP Historia pokaże w niedzielę 29 sierpnia o godz. 19:15.

Sprawdź godziny emisji „Zamojskiego Festiwalu Filmowego – Spotkania z historią” w PROGRAMIE TV

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze filmowe produkcje dokumentalne o tematyce historycznej. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego. W tegorocznej edycji ich prace oceni jury w składzie: Stanisław Królak, Paweł Woldan, Zdzisław Cozac oraz Zbigniew Żmigrodzki.

Spośród niemal 50 tytułów jury konkursu wybrało 13, które walczyć będą o statuetkę „Zamość – Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności. Pokazy filmów festiwalowych, a także projekcje pozakonkursowe i przedpremierowe odbywać się będą w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, m.in.: widowisko historyczne „Szturm Twierdzy Zamość”, wystawa fotograficzna „Roztocze pictorialnie”, Kiermasz książki historycznej, „XVI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej – Niepodległa” oraz wiele innych.

Gala wręczenia nagród 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z Historią” TVP odbędzie się sobotę, 21 sierpnia, uświetni ją koncert „Dwa księżyce i miłość” Józefa Skrzeka. Multiinstrumentalista, kompozytor, założyciel grupy SBB, laureat Złotego Fryderyka, wystąpi z Ellą Skrzek i Mirosławem Muzykantem.

Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Miasto Zamość. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Program festiwalu oraz informacje o twórcach filmów i jury znajdują się na stronie Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z Historią”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

Studio Festiwalowe 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” w TVP Historia w czwartek, 19 sierpnia o godz. 17:45, w piątek, 20 sierpnia o godz. 17:45 i w sobotę, 21 sierpnia o godz. 17:15. Emisja z Gali wręczenia nagród w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 19:15 również w TVP Historia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *