Music Box Polska na satelicie HotBird

Zaledwie po siedmiu miesiącach obecności kanału Music Box Polska w sieciach kablowych, wśród operatorów telewizji cyfrowej, a także na platformie telewizji internetowej, stacja będzie dostępna na satelicie HotBird. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i przybywającym prośbom o zwiększenie dostępności kanału, kojarzonego wśród fanów muzyki z doskonałą jakością obrazu i dźwięku przez 24 godziny na dobę, Music Box Polska decyzją o wejściu na satelitę, chce zapewnić dostęp do swojej oferty możliwie jak najszerszemu gronu odbiorców w Polsce i nie tylko. Oficjalne włączenie sygnału Music Box Polska na parametrach satelitarnych HotBird, nastąpi 1 września 2021 r.

Music Box Polska będzie jedynym kanałem telewizji muzycznej dostępnym na satelicie, emitującym unikalne połączenie premierowych teledysków doskonale znanych artystów z propozycjami debiutantów, najciekawsze klipy zza wschodniej granicy oraz poddane cyfryzacji teledyski z lat 1990-2000. Nie zabraknie jak zawsze dobrze dobranej muzyki polskich wykonawców i światowych premier od uwielbianych idoli.

Cieszymy się, że to właśnie kanał Music Box Polska z portofolio brandu Music Box, będzie miał przed sobą precedensowe zadanie bycia swoistym międzynarodowym ambasadorem muzyki z różnych stron świata – to nasz unikalny kontent, za który zdążyło nas pokochać sporo widzów. W związku z niesłabnącą popularnością muzyki wschodnich wykonawców w krajach zachodnich, spodziewamy się nowych widzów, do których będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą dzięki obecności na satelicie HotBird. W dalszym ciągu będziemy łączyć premierowe teledyski znanych artystów, z nierzadko nietuzinkowymi propozycjami od debiutantów. Chcemy prezentować naszym widzom premierowe propozycje zarówno światowych gwiazd, polskich wykonawców, jak i to, co mają najlepszego do zaoferowania artyści z Rosji i Ukrainy. W planach mamy nowe projekty oraz autorskie programy z charyzmatycznymi prowadzącymi. Wejście Music Box Polska na satelitę, mimo młodej historii kanału, będzie przełomowym momentem, otwierając przed nami nowy rozdział – zapowiada Serhij Kobel, dyrektor zarządzający Music Box Group oraz dyrektor zarządzający i programowy kanału Music Box Polska.

Parametry satelitarne sygnału:
Satelita Eutelsat: 13°E,
Transponder: 11600,
Modulacja: DVB-S2, 8PSK,
Częstotliwość downlink: 10.834 GHz
Polaryzacja: V-pionowa,
SR: 27.5 Ms,
FEC: ¾.

Źródło: Music Box Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *