„Ada, to nie wypada!” po cyfrowej rekonstrukcji w Kino Polska

W sierpniowej odsłonie cyklu „100 lat miłości” Kino Polska zaprezentuje prawdziwy hit – komedię muzyczną z 1936 roku „Ada, to nie wypada!”.

Ada to panienka przeurocza, ale i nieobliczalnie żywiołowa. Po kolejnym jej wybryku kochający, ale zdesperowany ojciec decyduje się wysłać ją do szkoły z internatem. Tam zostaje odkryta jako uzdolniona wokalistka (nic dziwnego, skoro gra ją gwiazda przedwojennych rewii Loda Niemirzanka), ale też wplątuje się w zabawne qui pro quo z przystojnym młodym hrabią (rozśpiewany amant Aleksander Żabczyński) i swatającym go ojcem.

Komedia muzyczna Konrada Toma zrobiła po premierze furorę i pozostaje jednym z ukochanych przez widzów przedwojennych filmów – przede wszystkim za sprawą piosenek. Wystarczy wymienić szlagier tytułowy (Ada, to nie wypada!/Gdzie wychowanie, gdzie ogłada?) czy romantyczne tango „Nie kochać w taką noc to grzech”. Na antenie Kino Polska będzie można obejrzeć je i posłuchać w odrestaurowanej cyfrowo wersji.

„100 lat miłości” to cykl przygotowywany przez Kino Polska we współpracy z Filmoteką Narodową. Co miesiąc widzowie mają szansę obejrzeć premierę kolejnego cyfrowo odnowionego przedwojennego przeboju.

„Ada, to nie wypada!”

Emisja: poniedziałek, 31 sierpnia, godzina 18:00

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *