Agora kompletuje zespół kanału Metro, który trafi na MUX-8

Do zespołu kanału Metro, który Agora planuje uruchomić jeszcze w tym roku, dołączają kolejne osoby. Z początkiem kwietnia br. Hanna Baka została dyrektor programową stacji, a Joanna Rathe – menedżerem ds. zakupów programowych. Natomiast w maju br. Magdalena Błasiak-Bielińska obejmie stanowisko dyrektor ds. zakupów programowych kanału.

Hanna Baka ma wieloletnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Jest specjalistką w zakresie budowania i zarządzania markami telewizyjnymi, tworzenia i wdrażania strategii programowej, selekcji i zakupów programów.

Od sierpnia 2014 roku pełniła funkcję dyrektor programowej kanału Fokus TV (Grupa ZPR Media), będąc odpowiedzialną za nową linię programową stacji, strategię zakupów i produkcje własne. Wcześniej pracowała w grupie CANAL+, gdzie m.in. brała udział w tworzeniu pierwszej w Polsce płatnej telewizji premium. Była twórczynią kanału filmowego ale kino+, w którym w latach 2005-2013 sprawowała funkcję dyrektor programowej. W trakcie swojej kariery pracowała również w TVP2 w Redakcji Widowisk Artystycznych i Form Studyjnych oraz w TVP Łódź w Redakcji Informacji i Reportażu.

Joanna Rathe pracę w mediach rozpoczęła w 2005 roku w Canal+ Cyfrowym, w dziale programowym. Zajmowała się negocjacjami oraz administrowaniem umów licencyjnych kanałów Ale Kino!, MiniMini, ZigZap i Hyper. Od 2008 roku odpowiadała za selekcję i zakupy programów dla kanałów lifestyle’owych Kuchnia+ i Domo+. W 2014 roku objęła stanowisko kierownika programowego kanałów Kuchnia+, Domo+ i Planete+, gdzie poza zakupami nadzorowała prace na ramówkami stacji.

Magdalena Błasiak-Bielińska w latach 2002-2013 była kierownikiem, a następnie dyrektorem Działu Zakupów Programowych w Canal+ Cyfrowym, gdzie odpowiadała za nadzór nad zakupami programowymi, negocjacjami i realizacją umów licencyjnych, a także pracą działu opracowań wersji polskich dla kanałów Canal+ i Canal+ Film. Od maja 2013 roku do kwietnia br. pracowała jako Business and Legal Affairs Manager w firmie Monolith Films, odpowiadając za obszar negocjacji umów licencyjnych dotyczących zakupów pozycji filmowych przez spółkę.

Kanał telewizji naziemnej Metro ma rozpocząć działanie jeszcze w tym roku. Koncesję na nadawanie otrzymała Green Content, spółka zależna Agory – jej wniosek zyskał uznanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w konkursie na nadawanie w multipleksie ósmym (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej kanału uniwersalnego o profilu lifestyle’owym.

Uruchomienie kanału Metro będzie kolejnym, ważnym krokiem Grupy Agora w rozbudowywaniu obecności na rynku telewizyjnym i wzmacnianiu kompetencji w zakresie tworzenia programów audiowizualnych.

Trwają prace nad szczegółową ramówką stacji i kompletowanie zespołu, który będzie odpowiadał za rozwój kanału.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *