Akustyczny koncert Jacka Savorettiego w radiowej Trójce

W połowie lutego Jack Savoretti przyjechał do Polski z trasą promującą nowy album „Singing To Strangers”. Jeden z koncertów angielski wokalista włoskiego pochodzenia zagrał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zapis tego wydarzenia stacja z Myśliwieckiej 3/5/7 wyemituje w sobotę 2 marca w audycji „Markomania” Marka Niedźwieckiego.

Chociaż Jack Savoretti występuje już od dobrych kilkunastu lat, świat zachwycił się nim, kiedy promując swój czwarty album „Written In Scars” (2015) wystąpił w talk-show Grahama Nortona i wykonał utwór „Catapult”. Stamtąd szybko awansował na listy przebojów, zyskując międzynarodową popularność i uznanie krytyków. Jego występy podczas europejskiej trasy Johna Legenda jedynie potwierdziły, że takiego talentu nie można przeoczyć.

Wchodząc do studia z materiałem do swojego najnowszego, szóstego już albumu „Singing To Strangers” (2019) miał poczucie, że w końcu robi coś według autorskiego pomysłu i ma pod swoją kontrolą cały proces twórczy. Pewności artyście dodał fakt, że utwory napisali dla niego m.in. Bob Dylan i Kylie Minogue, a producentem albumu został Cam Blackwood, odpowiedzialny za sukces George’a Ezry.

To m.in. dzięki ich pomocy powstał album, który nawiązuje do najlepszych europejskich tradycji muzycznych lat 50. i 60. Skomponowane utwory przesiąknięte są romantycznym podejściem do życia. Poprzez nie artysta opowiada publiczności, w jakim momencie życia się teraz znajduje i dlaczego przestał się buntować przeciwko światu. Savoretti skupił się na poszukiwaniu harmonii i wewnętrznego balansu, co przełożyło się na tworzoną przez niego muzykę. Co mogło jeszcze pomóc w sukcesie płyty? Z pewnością to, że powstała w Rzymie, mieście miłości, w studiu nagraniowym samego Ennio Morricone. Czy z jakiegokolwiek innego miejsca na świecie można by śpiewać piękniej do nieznajomych niż właśnie stamtąd?

Właśnie utwory z najnowszego albumu Jack Savoretti zagrał 15 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja tego występu oraz rozmowy, którą przeprowadzi z artystą Piotr Metz, szef muzyczny Trójki – w sobotę 2 marca w audycji „Markomania” w godz. 11.05-13.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *