Różowe lata 70. już 4 marca na FOX Comedy

Zapewne wielu kojarzy pewną serialową szóstkę nastoletnich przyjaciół, których dorastanie przypadło na lata ‘70. Swego czasu bardzo często gościli na małych ekranach, a teraz mamy okazję ponownie przypomnieć sobie ich historie i odbyć razem z nimi podróż po latach siedemdziesiątych! Już w poniedziałek 4 marca o godz. 16:50 na FOX Comedy pojawi się pierwszy sezon kultowego serialu Różowe lata 70.!

Sprawdź godziny emisji serialu „Różowe lata 70.” w PROGRAMIE TV

Serial opowiada o perypetiach sześciu nastolatków z wymyślonego miasta Point Place w Wisconsin. Liderem grupy jest Eric Forman (Topher Grace), który codziennie musi mierzyć się z twardą dyscypliną swoich rodziców – Reda i Kitty (Kurtwood Smith oraz Debra Jo Rupp). Obok Formanów mieszka rodzina Pinciotti, na którą składają się sympatia Erica Donna (Laura Prepon) oraz jej (delikatnie mówiąc) wyróżniający się rodzice – Bob i Midge (Don Stark oraz Tanya Roberts). Resztę grupy tworzą: Fez (Wilmer Valderrama) – student z wymiany zagranicznej, który wchłania kulturę amerykańską niczym gąbka; rozpuszczona, głupiutka córka biznesmena Jackie Burkhart (Mila Kunis); solidnie nierozgarnięty Michael Kelso (Ashton Kutcher) oraz Steven Hyde (Danny Masterson), który wszędzie węszy spisek rządu. Cała nastoletnia szóstka spędza większość czasu w piwnicy Erica na rozmowach o życiu, o pierwszych miłościach i o szalonych pomysłach, które w latach siedemdziesiątych często wpędzały ich w niemałe tarapaty.

Pierwszy odcinek Różowych lat 70. trafił na antenę 23 sierpnia 1998 r., natomiast ostatni – 18 maja 2006 r. W ciągu ośmiu lat nakręcono 200 odcinków, a serial stał się jednym z najdłużej trwających w stacji FOX. Wystąpiło w nim gościnnie wiele bardzo rozpoznawalnych w tamtych czasach gwiazd, między innymi: Dwayne Johnson, Mitch Pileggi, Brooke Shields, Isaac Hayes, Bruce Willis, Jessica Simpson, Shannon Elizabeth, Lindsay Lohan czy Amy Adams. W ósmym, ostatnim sezonie nastąpiły zmiany, ponieważ z serialu postanowiła odejść dwójka głównych aktorów – Topher Grace i Ashton Kutcher, którzy zdecydowali poświęcić więcej czasu na karierę filmową. Powrócili jednak w odcinku finałowym, w którym cała paczka znów mogła pokazać się w całości.

Początek akcji serialu osadzono w 1976 roku, ponieważ chciano odnieść się do rewolucji seksualnej, poprawki o równouprawnieniu czy kryzysu naftowego oraz prezydentury Richarda Nixona. Wszystko to wpłynęło na kulturę tamtych lat i ukształtowało wizerunek bohaterów przedstawionych w Różowych latach 70. Przejście do 1977 roku pozwoliło twórcom odwołać się do najważniejszego kulturowego fenomenu w historii kina, jakim była premiera „Gwiezdnych Wojen”. Jeden z odcinków poświęconych „Gwiezdnym Wojnom” miał nawet premierę w tym samym dniu co kinowy film. Zakończenie akcji w serialu przypadło na rok 1979. Kręcenie finałowego odcinka jednak wciąż się przeciągało, a wszystko to… przez Laurę Prepon, która tak przeżyła zakończenie serii o paczce przyjaciół, że nie mogła przestać płakać.

Serial Różowe lata 70. to również duży hołd dla muzyki tamtego okresu. Wszystkie odcinki piątego sezonu są zatytułowane dokładnie tak, jak piosenki zespołu Led Zeppelin, szóstego sezonu – jak piosenki The Who, siódmego – The Rolling Stones, ósmego – Queen.

Z serialem wiąże się wiele bardzo ciekawych historii. Spora część z nich dotyczy obsadzania konkretnych aktorów, ale również ich życia prywatnego. Na przykład wcielający się w rolę Erica Topher Grace „odkryty” został przez samych twórców serialu – małżeństwo Bonnie i Terry’ego Turnerów! Było to dla niego szczęśliwe zrządzenie losu, bowiem Topher spodobał się parze na przedstawieniu szkolnym swojej córki, a chłopak akurat w nim występował. Tak bardzo im przypadł do gustu, że od razu zaproponowali mu współpracę.

Inna zabawna historia dotyczyła Mili Kunis. Aktorka, gdy ubiegała się o rolę, miała zaledwie 14 lat. Na castingu musiała skłamać, by dostać rolę. Gdy zapytano ją o wiek, odpowiedziała, że w dniu swoich urodzin będzie miała 18 lat. „Zapomniała” jednak dodać, w którym roku… Na planie serialu Kunis przeżyła również swój pierwszy pocałunek. Żeby było ciekawiej – z Ashtonem Kutcherem, który obecnie jest jej mężem i z którym ma dwójkę dzieci.

Co natomiast ciekawego powiedzieć można o Redzie, ojcu Erica, którego teksty są już kultowe? W jego rolę wcielić miał się Chuck Norris! Jednak data kręcenia serialu pokryła się z datą nagrywania Strażnika z Teksasu, w związku z czym Norris musiał odpuścić sobie grę w Różowych latach 70., a rolę Tak naprawdę Wilmer Valderrama wypowiadał wtedy wszystkie imiona swoich kolegów i koleżanek z planu.

Ciekawostką jest również to, że znaczna część scen pomiędzy Milą Kunis (Jackie), a Laurą Prepon (Donna) musiała być kręcona od dołu. Musiało być tak ze względu na fakt, że Laura jest wyższa od Mili aż o blisko 30cm! W reszcie scen Mila Kunis musiała chodzić w specjalnych butach na koturnach, żeby być wyższą choćby o kilka centymetrów.

Jednym z bardziej charakterystycznych dla Różowych lat 70. elementów był „krąg”. Paczka spotykała się w piwnicy domu Erica, aby tam zasiąść w wokół stolika i palić… nie do końca legalne substancje. Typowy w tych scenach był obraz kamery przesuwający się po dość wymownych wyrazach twarzy całej szóstki. Twórcom nie wolno było pokazać żadnej z postaci palącej skręta, więc jego rolę przejął obiektyw kamery skierowany na bohatera, który pod wpływem właśnie przejętego skręta pragnął podzielić się ze wszystkimi swoimi zazwyczaj absurdalnymi przemyśleniami. Słynny krąg był w rzeczywistości pomysłowym sposobem na cenzorskie „nożyce”.

Sprawdź ofertę kanału FOX Comedy w PROGRAMIE TV

Co jeszcze spotka szóstkę przyjaciół? Zabawne historie, szalone przygody i dużo śmiechu – to wszystko będzie można zobaczyć w wielkim powrocie Różowych lat 70. Już w poniedziałek 4 marca o godz. 16:50 na kanale FOX Comedy!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *