Aleksandra Kuls w Dwójkowym „Five o’clock”

Utytułowana i niezwykle uzdolniona skrzypaczka młodego pokolenia Aleksandra Kuls będzie gościem Agaty Kwiecińskiej w najbliższej audycji z cyklu „Five o’clock”. W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00, Program 2 Polskiego Radia zaprasza do Studia im. Władysława Szpilmana.

Aleksandra Kuls bez wątpienia należy dziś do grona najciekawszych polskich skrzypaczek młodego pokolenia. Dała się lepiej poznać niespełna pięć lat temu podczas Konkursu im. Henryka Wieniawskiego. Krytyków i publiczność zachwyciły dojrzałe interpretacje młodej studentki z klasy Kai Danczowskiej w krakowskiej Akademii Muzycznej. Aleksandra Kuls dostała specjalną nagrodę krytyków, została też doceniona za najlepszą interpretację muzyki Karola Szymanowskiego i uhonorowana nagrodą Wandy Wiłkomirskiej. Pokonkursowy czas wykorzystała znakomicie. Dziś ta zaledwie 25-letnia skrzypaczka ma na swoim koncie występy ze wspaniałymi orkiestrami, dyrygentami i solistami, nagrania płytowe i zaproszenia na ważne festiwale na całym świecie.

Spotkanie z Aleksandrą Kuls i towarzyszącą jej przy fortepianie Justyną Danczowską 16 kwietnia (sobota) o godzinie 17:00 w Studiu im. Władysława Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85.

Wejściówki można otrzymać pisząc na adres fiveoclock@polskieradio.pl.

Audycja do wysłuchania na antenie Programu 2 i do obejrzenia na stronie dwojka.polskieradio.pl.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *