Alinda Capital Partners właścicielem EmiTela

Alinda Capital Partners, amerykański fundusz, który jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w projekty infrastrukturalne, zakończył transakcję zakupu 100% udziałów spółki EmiTel, po tym jak Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie. Dotychczasowym większościowym właścicielem Spółki był Montagu Private Equity, wiodący europejski fundusz private equity.

Przejęcie EmiTela przez Alinda jest pierwszą inwestycją tego funduszu w Polsce.

Zakończenie transakcji otwiera przed EmiTelem kolejny etap rozwoju. Naszym właścicielem jest doświadczony, działający globalnie fundusz, którego założeniem jest długofalowe inwestowanie w spółki i projekty infrastrukturalne. Jestem przekonany, że wsparcie Alinda zapewni EmiTelowi intensywny rozwój w kolejnych latach, zarówno na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej, jak i usług związanych z nadawaniem sygnału telewizyjnego i radiowego – powiedział Przemysław Kurczewski, Prezes EmiTela.

Jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji, jeśli chodzi o inwestycję w spółkę EmiTel i naszą obecność w Polsce – mówi Chris Beale, Partner Zarządzający funduszu Alinda. – Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowego wzrostu EmiTela i wyników jakie spółka osiągała, widzimy perspektywy jej dalszego rozwoju. Cieszymy się na współpracę z Zarządem EmiTela, będziemy wspierać jego działania zmierzające do rozwoju firmy – dodał Chris Beale.

Dodatkowe informacje o spółce EmiTel:

EmiTel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Spółka rozwija działalność w zakresie cyfryzacji emisji radiowo-telewizyjnych oraz usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Firma świadczy także usługi dzierżawy miejsca na kilkuset posiadanych wieżach i masztach. W portfolio znajduje się również transmisja danych, dostęp do Internetu, VPN i usługi multimedialne, jak zarządzany transfer plików FiDex i Digital Signage.

Dodatkowe informacje o Alinda Capital Partners:

Alinda Capital Partners jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w przedsięwzięcia związane z infrastrukturą. Wartość zaangażowanych w obecne projekty środków to ponad 8 mld dolarów.

Spółki portfelowe Alinda działają obecnie w 33 stanach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Belgii i Luksemburgu. Świadczą one usługi dla 100 mln klientów rocznie w ponad 400 miastach na całym świecie oraz zatrudniają ponad 15.000 osób.

Inwestorami Alinda są głównie fundusze emerytalne firm z sektora publicznego i prywatnego. Instytucje tego typu poszukują stabilnych inwestycji w perspektywie długoterminowej, co odpowiada ich zobowiązaniom emerytalnym. Inwestorzy ci należą do największych inwestorów instytucjonalnych na świecie. Alinda i jej spółki zależne mają dwa biura zlokalizowane z Stanach Zjednoczonych: w Greenwich (Connecticut) i w Houston (Teksas) oraz dwa oddziały w Europie – w Londynie oraz Düsseldorfie.

Źródło: EmiTel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *