AMC zdradziło obsadę serialu „Terror”

29 września 2016 roku stacja AMC ogłosiła, że Jared Harris („Mad Men”, „The Crown”) zagra główną rolę w serialu „Terror” będącym adaptacją bestsellerowej powieści Dana Simmonsa. Producentami wykonawczymi, autorami scenariusza oraz show-runnerami serialu są David Kajganich („True Story”, „Nienasyceni”) i Soo Hugh („The Whispers”, „Dochodzenie”). „Terror” produkowany jest przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360 we współpracy z AMC Studios. Produkcja serialu, na który złoży się 10 odcinków, rozpocznie się tej zimy w Budapeszcie. „Terror” będzie miał ekskluzywną premierę na kanale AMC w Europie, Bliskim Wschodzie, Afryce i Ameryce Łacińskiej w 2017 roku, w tym samym czasie co w Stanach Zjednoczonych.

Akcja serialu toczy się w 1847 roku. Morska wyprawa królewska, która wyrusza ku północnym wybrzeżom Kanady w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego, zostaje zaatakowana przez tajemniczego drapieżnika. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.

Harris wcieli się w rolę Francisa Croziera, kapitana statku HMS Terror i zastępcę dowódcy ekspedycji. Crozier jest wytrawnym żeglarzem i wspaniałym kapitanem, ale także Irlandczykiem, który ze względu na swoje pochodzenie, nie może już więcej osiągnąć w Królewskiej Marynarce Wojennej. Rządząca nią polityka i przepych pozostawiają we Francisie uczucie rozczarowania.

W serialu wystąpi także Ciarán Hinds („Gra o Tron”, „Rzym”) jako Sir John Franklin; Paul Ready („Cuffs”, „Utopia”) jako Henry Goodsir i Adam Nagaitis („Houdini and Doyle”, „Sufrażystka”) jako Cornelius Hickey. Wszyscy z nich wcielą się w role członków załogi statku. Ogłoszony wcześniej Tobias Menzies („Outlander”, „Gra o Tron”), zagra Jamesa Fitzjamesa, członka Królewskiej Marynarki Wojennej.

Historia człowieka walczącego z naturą i tajemniczym drapieżnikiem sprawia, że „Terror” trzyma w napięciu, pobudza wyobraźnię i aż prosi się o wyjątkowy typ aktora – powiedział Joel Stillerman, president of original programming and development for AMC and SundanceTV. – Z niecierpliwością czekamy na przemianę Jareda Harrisa w skomplikowaną i fascynującą postać Kapitana Croziera, jaką zagra, oraz bardzo się cieszymy na współpracę z pozostałymi, niezwykle wszechstronnymi i utalentowanymi aktorami, którzy z widzami dzielić będą rozpacz i koszmar tej podróży przetrwania i nadziei.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *