„American Horror Story: Kult” na antenie FOX

W czwartek 7 września o godzinie 23:00 widzowie FOX poczują niemały dreszcz grozy. Wszystko za sprawą, wyprodukowanej przez Ryana Murphy’ego („Konflikt: Bette i Joan”, seria „American Crime Story”), najnowszej odsłony antologii „American Horror Story”, która w tym roku przybrała tytuł „Kult”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Fabuła nowego sezonu przeniesie nas do Michigan. Pierwszy odcinek rozpocznie się w wieczór wyborczy, czyli podczas starcia Hilary Clinton z Donaldem Trumpem jesienią 2016 roku. – Kręciliśmy już w niemal całej Ameryce. Jednak to właśnie Michigan było podczas wyborów najbardziej podzielonym stanem. Hillary Clinton miała odnieść w nim łatwe zwycięstwo, jednak tak się nie stało – mówił w jednym z wywiadów Murphy. To właśnie w ten waży dla Amerykanów wieczór zacznie się seria przerażających zdarzeń, które dosięgną nie tylko głównych bohaterów.

Jedną z bohaterek jest Ally Mayfair-Richards (Sarah Paulson), która wraz ze swoją żoną Ivy (Alison Pill) prowadzi restaurację. Para posiada również syna o imieniu Oz. Niestety Ally boryka się z różnego rodzaju lękami i fobiami, a największą z nich jest strach przed klaunami. Mimo, że regularnie odwiedza doktora Rudy’ego Vinceta (Chayenne Jackson), który ze wszystkich sił próbuje jej pomóc, wszystko pogarsza się podczas wspomnianego wieczoru wyborczego. Główna bohaterka popada w coraz większe paranoje, zaczyna widzieć i słyszeć rzeczy, które nie istnieją, a przynajmniej tak wydaje się najbliższym z otoczenia Ally.

Ciekawostką jest, że rzeczywiście w 2016 roku chwilę przed wyborami i podczas wyborów w całych Stanach Zjednoczonych ludzie donosili o pojawiających się w różnych miejscach „morderczych klaunach”. Najwięcej zgłoszeń policja odnotowała właśnie w Michigan. Nikt nie potrafił tego wyjaśnić, a w ciągu kilku miesięcy „klaunofobia” rozprzestrzeniła się również na Europę. Nieoficjalne źródła donoszą, że to właśnie te wydarzenia zainspirowały twórców serialu, aby w najnowszym sezonie pokazać przerażające fobie.

W serialu wystąpią weterani tej antologii: Sarah Paulson jako Ally, Evan Peters jako Kai. Jednak nie będzie to jego jedyna rola. Aktor wcieli się także w kilku znanych przywódców różnych grup religijnych, a jednym z nich będzie Charles Manson. Dodatkowo w serialu zobaczymy: Billie Lourd („Królowe krzyku”) jako Winter Anderson, Chayenne Jackson („Lot 93”) zagra doktora Rudy’ego Vincenta, Colton Haynes („San Andreas”) wystąpi w roli detektywa Samuelsa, Alison Pill („Scott Pilgrim kontra świat”), wcieli się w Ivy Mayfair-Richards, Billy Eichner („Sąsiedzi 2”) w roli Harrisona Wiltona. W serialu wystąpią także: Lena Dunham („Dziewczyny”), Adina Porter („Czysta krew”) oraz Leslie Grossman („Babskie wakacje”).

„American Horror Story: Kult”

Premiera: czwartek, 7 września, godzina 23:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *