Ms. Obsession wyda płytę w Czwórce

Aleksandra Warchoł zwyciężyła w konkursie organizowanym w ramach audycji „Będzie Głośno!” radiowej Czwórki. Prowadzący – Damian Sikorski – gościł szczęśliwą laureatkę w piątek 1 września w swoim programie, w którym rozmawiali o jej muzycznej drodze i inspiracjach. Nagrodą główną w konkursie jest wydanie debiutanckiego albumu przez radiową Czwórkę i Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a także koncert promujący płytę.

Ms. Obsession to młoda, ale bardzo dojrzała artystka – przedstawia zwyciężczynię konkursu radiowej Czwórki Damian Sikorski, pomysłodawca akcji i gospodarz audycji „Będzie głośno” – kiedy usłyszałem jej pierwszą piosenkę „Ze mną” poczułem świeżość w tej muzyce. To było coś naturalnego, niepisane według schematu, faktycznie przekonała mnie, że tak ona czuje, że to jest prawdziwe.

Od 1 lipca do 15 sierpnia Czwórka przyjmowała zgłoszenia do konkursu od muzyków nieznanych szerszej publiczności. Należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie być związanym kontraktem z wytwórnią fonograficzną. Zwyciężczynią konkursu została Aleksandra Warchoł, tworząca pod pseudonimem artystycznym Ms. Obsession. Nagrodą główną jest wydanie debiutanckiego albumu przez Czwórkę i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera płyty i koncert planowane są na przełomie października i listopada w studiu radiowej Czwórki.

Poziom nadesłanych materiałów był wysoki. Do konkursu zgłosiło się ponad stu artystów tworzących muzykę od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, aż po muzykę klasyczną! Chciałbym każdemu podziękować i pogratulować. Dla mnie każdy jest zwycięzcą – podsumowuje przebieg akcji Damian Sikorski. – Niewykluczone, że to nie ostatnia taka inicjatywa.

W ramach konkursu radiowa Czwórka przewidziała wyróżnienie dla jeszcze jednego uczestnika. W piątek 22 września w audycji „Będzie Głośno!” zagra specjalny koncert zespół Funk Da System. Początek audycji po godzinie 18:00.

„Będzie Głośno!” to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *