„Apokalipsa: Siła Hitlera” w Stopklatce TV

Jak niespełniony artysta malarz został dyktatorem Niemiec i zmienił bieg historii? W styczniu Stopklatka TV zaprasza na dwuczęściowy film dokumentalny o życiu Adolfa Hitlera oraz kulisach II wojny światowej. Premiera pierwszej części „Apokalipsy: Siły Hitlera” w piątek, 6 stycznia, o godzinie 18:50.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Dwuczęściowy dokument ukazuje drogę Adolfa Hitlera od malowania amatorskich obrazów z górskich pejzażami do stworzenia III Rzeszy i przyczynienia się do wybuchu II wojny światowej. Twórcy filmu „Apokalipsa: Siła Hitlera” przyglądają się życiu zbrodniarza, starając się dotrzeć do źródeł jego obsesji i zrozumieć motywy jego działania. W dokumencie znalazły się m.in. rzadkie zdjęcia Hitlera odpoczywającego w alpejskim domu, sceny prześladowań Żydów w łódzkim getcie, a także poruszające pożegnanie francuskich żołnierzy wyruszających na wojnę.

„Apokalipsa: Siła Hitlera” to kolejne dzieło duetu Isabelle Clarke i Daniel Costelle – twórców prezentowanych już w Stopklatce TV seriali dokumentalnych „Apokalipsa: I wojna światowa” oraz „Apokalipsa: II wojna światowa”. Tym razem powstał dokument składający się z odkrytych na nowo taśm filmowych z okresu II wojny światowej. Na potrzeby produkcji odnalezione materiały zostały poddane obróbce cyfrowej. Niektóre z nich pokolorowano, dzięki czemu zyskały zupełnie nową jakość.

Pierwszą część dokumentu zatytułowaną „Zagrożenie” Stopklatka TV pokaże w piątek, 6 stycznia, o godzinie 18:50. Na drugą pt. „Przygotowania do wojny” stacja zaprasza tydzień później, w piątek, 13 stycznia, o tej samej porze.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *