Asian Le Mans Series na żywo w Sportklubie

Cztery wyścigi na dwóch torach, rozgrywane w ciągu dwóch trzymających w napięciu tygodni. Tak prezentuje się tegoroczny kalendarz Asian Le Mans Series. Wszystkie starty z Dubaju i Abu Zabi w lutym na żywo na antenie Sportklubu!

Sprawdź godziny emisji Asian Le Mans Series w PROGRAMIE TV

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19 postanowiono, że tegoroczny cykl Asian Le Mans Series będzie trwał zaledwie dwa tygodnie, a kierowcy, którzy zdecydują się na przyjazd na Bliski Wschód będą poruszali się w obrębie tylko jednego kraju. W taki sposób wybór organizatorów padł na Zjednoczone Emiraty Arabskie i właśnie tu już w lutym, jeszcze przed oficjalnym startem innych serii wyścigowych, wyłoniony zostanie tegoroczny mistrz cyklu.

Rywalizacja w Asian Le Mans Series 2022 odbędzie się na dwóch supernowoczesnych torach, Dubai Autodrome i Yas Marina Circuit. Na pierwszym kierowcy walczyć będą o punkty 12 i 13 lutego, w Abu Zabi zmierzą się z kolei dokładnie tydzień później, 19 i 20 lutego. Według identycznej formuły rozgrywany był również ubiegłoroczny cykl, w którym w najbardziej prestiżowej klasie LMP2 jednym z triumfatorów został Ye Yifei. Zaledwie kilka tygodni później Chińczyk wespół z Robertem Kubicą i Louisem Deletrazem, został trzonem WRT Team, z którym triumfował także w European Le Mans Series.

W tym roku rywalizacja w Azji odbywać się będzie – podobnie jak w ubiegłych latach – w trzech głównych kategoriach: LMP2, LMP3 oraz GT. W LMP3 jedną z załóg będzie polski Inter Europol Competition, który podobne jak reszta stawki wystartuje Nissanem VK56DE 5.6 l V8. Oznaczony numerem 13 pojazd poprowadzą Kanadyjczyk James Dayson, Portugalczyk Guilherme Oliveira oraz Chilijczyk Nico Pino.

Innym polskim akcentem będzie występ dwóch naszych rodaków w barwach Kessel Racing w kategorii GT. Szwajcarska ekipa wystawia w Asian Le Mans Series dwa samochody, a w składach obu jadących Ferrari 488 GT3 Evo 2020 załóg znalazło się miejsce dla Polaków. W aucie oznaczonym numerem 57 wystartuje Robert Ziemian, a w samochodzie nr 74 Michał Broniszewski.

Obszerne relacje ze wszystkich wyścigów w naszym kraju przeprowadzi Sportklub. W Dubaju stacja rozpocznie transmisje od kwalifikacji, które odbędą się w sobotę 12 lutego o 6:00 polskiego czasu. Jeszcze tego samego dnia – o godz. 13:00 – zaplanowano pierwszy wyścig. Drugi wystartuje w niedzielę 13 lutego o godz. 14:00. Wszystkie transmisje na antenie Sportklubu.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Według podobnego scenariusza odbędzie się rywalizacja w Abu Zabi. Na Yas Marina Circuit oba wyścigi zaplanowano na 19 i 20 lutego.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *