Serial „Dalgliesh” na Epic Drama

Dalgliesh to nowy serial kryminalny inspirowany bestsellerowym i uwielbianym cyklem książek autorstwa P.D. James, których bohaterem jest inspektor Adam Dalgliesh. W główną rolę wcielił się brytyjski aktor Bertie Carvel. Premiera serii odbędzie się w poniedziałek 14 lutego o godz. 21:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Dalgliesh” w PROGRAMIE TV

Akcja „Dalgliesh” rozpoczyna się w Anglii w latach 70. XX wieku. Adam Dalgliesh (w tej roli Bertie Carvel, Jonathan Strange & Mr. Norrell, Tajemnica bladego konia Agathy Christie, Doktor Foster) rozwiązuje zagadki kolejnych niezwykłych morderstw i odkrywa głęboko skrywane tajemnice. Na serię składają się trzy 90-minutowe odcinki.

W 1. odcinku, zatytułowanym „Całun dla pielęgniarki”, młode pielęgniarki ze szpitala Nightingale uczą się zajmować chorymi. Kiedy jedna z uczennic zostaje brutalnie zamordowana, Adam Dalgliesh podejmuje się zdemaskowania mordercy. Okazuje się, że zabójca uznał morderstwo za lekarstwo na wszystkie bolączki.

Akcja odcinka „Czarna wieża” rozgrywa się na wybrzeżu Dorset. To tam, w dziwnym domu dla niepełnosprawnych, toczy się mroczne śledztwo. Opiekuńcza społeczność tego ośrodka okaże się nie tak troskliwa, jak wydaje się na pierwszy rzut oka…

Z kolei w opowieści „Przedsmak śmierci”, dwóch mężczyzn zostaje znalezionych w kałuży krwi w kościele St. Matthews w Paddington. Jeden z nich jest bezdomnym emerytem, a drugi ministrem. Dalgliesh musi dokopać się do wstydliwych, a zarazem niebezpiecznych tajemnic rodzinnych, by móc doprowadzić mordercę przed oblicze sprawiedliwości.

Oprócz Bertiego Carvela, w rolach głównych występują również Jeremy Irvine (Mamma Mia! Here We Go Again, Treadstone) jako DS Charles Masterson i Carlyss Peer Miskin (Viewpoint, The Feed) jako DS Kate oraz gościnnie Natasha Little i Steven Mackintosh.

Twórczynią scenariusza jest uznana scenarzystka i dramatopisarka Helen Edmundson (sztuka Small Island wystawiana w brytyjskim Teatrze Narodowym, Inspector Calls na BBC). 1. odcinek wyreżyserowała nominowana do nagrody BAFTA reżyserka filmowa i telewizyjna Jill Robertson (Humans, Grantchester).

„Dalgliesh” nie jest pierwszą adaptacją dzieł P.D. James. Wiele z jej książek zostało już wcześniej przeniesionych na telewizyjne ekrany, a w rolę inspektora wcielali się kolejno Roy Marsden i Martin Shaw. Na uwagę zasługuje również filmowa adaptacja jednej z powieści, zatytułowana „Ludzkie dzieci”, w reżyserii Alfonso Cuaróna z Clive’em Ovenem, Julianne Moore i Michaelem Cainem w rolach głównych.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Serial będzie miał premierę w poniedziałek 14 lutego o 21:30 na Epic Drama. Emisja kolejnych dwóch odcinków w poniedziałki, 21 i 28 lutego, o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *