Audycja „Zmiana Klimatu” w Polskim Radiu 24

W poniedziałek, 22 stycznia na antenie Polskiego Radia 24 pojawi się nowa audycja „Zmiana Klimatu”, która pomoże słuchaczom zrozumieć zmiany klimatyczne i wszystko, co wiąże się z ekologią. Emisja od poniedziałku do piątku tuż po godz. 19.00.

Katarzyna Dydo i Marta Hoppe każdego dnia (naprzemiennie), będą rozmawiać o wszystkim, co ważne w relacji Człowiek – Ziemia. Elektryczne pojazdy, las od środka, plastik w oceanach, miejska betonoza, trujące ubrania, pasywne domy, ślad węglowy, nawyki konsumenckie i bioróżnorodność to tylko kilka tematów, które pojawią się w „Zmianie Klimatu”.

Zmiana klimatu pokazuje zmianę podejścia Polskiego Radia do tematów i problemów, które dotąd na antenach były ignorowane. Jesteśmy pierwszą stacją radiową, która przeznacza czas antenowy na codzienny program poświęcony ekologii, transformacji energetycznej i wielu innym palącym sprawom. Chcemy przekonać naszych słuchaczy, ale też opinię publiczną, że to newralgiczne kwestie, które mają wpływ na życie każdego człowieka i przyszłość planety. Jesteśmy w takim momencie, że nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie zmian klimatu i wiedzy o nich. Misją Polskiego Radia jest edukacja oraz przekazywanie wiarygodnych, sprawdzonych informacji. I to będzie najważniejszy cel programu „Zmiana Klimatu” – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Będziemy tłumaczyć trudne procesy zmian klimatu, globalnego ocieplenia i wpływu człowieka na środowisko. Będziemy rozmawiać o tym, jak temu przeciwdziałać. Wyjaśnimy, czym jest metoda małych kroków czy „zielone kłamstwo”. Doradzimy, jak wprowadzać zasadę zero waste w szkole, w domu i w pracy. Będziemy namawiać do samodzielności, oszczędzania, wymieniania, pożyczania, czyli bycia eko lokalnie i globalnie. Naszymi gośćmi będą naukowcy, aktywiści, edukatorki i edukatorzy – zapowiadają prowadzące audycję Katarzyna Dydo i Marta Hoppe.

Tematem pierwszego wydania „Zmiany Klimatu” 22 stycznia będą najważniejsze tematy związane z ochroną klimatu. Słuchacze dowiedzą się, co składa się na klimat i dlaczego klimat się zmienia oraz w jakim punkcie względem innych krajów europejskich znajduje się Polska. Gościem Katarzyny Dydo będzie Katarzyna Udrycka – edukatorka klimatyczna, niezależna konsultantka w obszarze zrównoważonego rozwoju, adaptacji do zmian klimatu i bioróżnorodności.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *