Autorski recital Piotra Machalicy w Trójce

W najbliższą niedzielę 24 stycznia 2016 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Piotr Machalica. Podczas koncertu w Trójce aktor zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty „Piaskownica”.

Wydany pod koniec ubiegłego roku trzeci album Piotra Machalicy „Piaskownica” (w 2002 roku nagrał „Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa”, a w 2012 roku „Moje chmury płyną nisko”) to zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty. Tekstów o gorzkiej świadomości życia, miłości i przemijaniu. Wszystko, co znajdujemy w tekstach, ma swój wyraz w brzmieniu za sprawą wybitnych polskich kompozytorów: Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Wojciecha Borkowskiego.

Machalica i Wołek znają się od 15 lat. Pomysł wspólnej płyty powstał dawno temu, ale na realizację musiał trochę poczekać. – Uwodzi mnie poezja Jana Wołka, trafia w moją duszę. Zresztą on sam na przestrzeni lat bardzo się zmienił – mówił niedawno Piotr Machalica w trójkowej audycji „Akademia rozrywki”. Jednak Jan Wołek na początku nie chciał przesłuchać płyty. – Ostatecznie jednak to zrobił, bo zadzwonił do mnie i powiedział: „Wiesz, mam wrażenie, że nie prężymy firan”. I to mnie bardzo uspokoiło – wspominał rozmówca Artura Andrusa.

Piotrowi Machalicy w studiu nagraniowym towarzyszyli muzycy: Andrzej Jagodziński, Wojciech Borkowski, Janusz Strobel, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Paweł Stankiewicz, Piotr Maślanka, Bartek Krauz, Maciej Szczyciński, Marek Wroński, Krzysztof Niedźwiecki i Michał Walczak.

Transmisja koncertu Piotra Machalicy z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki w niedzielę 24 stycznia od godziny 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *