AXN: Powstaje trzeci sezon serialu „Absentia”

Sony Picture Television ogłosiło początek prac nad 3. sezonem docenianego przez krytyków serialu sensacyjnego Absentia, którego premierę zaplanowano na 2020 rok w kanałach AXN. Zdjęcia trwają w Sofii w Bułgarii. Za reżyserię odpowiedzialni są Polacy, Kasia Adamik, która pracowała także przy drugim sezonie i Greg Zgliński, reżyser oryginalnej produkcji AXN, Zbrodnia. Do obsady trzeciego sezonu dołączyli Geoff Bell (Kingsman: Tajne służby) i Josette Simon (Wonder Woman).

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Absentia, w której główną rolę gra Stana Katic, będąca jednocześnie producentem wykonawczym serialu, skupia się na historii agentki FBI Emily Byrne. Nowy sezon rozpoczyna się trzy miesiące po dramatycznych wydarzeniach z drugiej serii, gdy Emily zbliża się do końca okresu zawieszenia w służbie w FBI. Jej spokój burzy jedna ze spraw kryminalnych Nicka Duranda (Patrick Heusinger), bezpośrednio dotykająca rodzinę Emily. Bliscy agentki stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Emily musi wyruszyć w daleką podróż, która wystawi ją na niebezpieczną próbę.

Producentami wykonawczymi serialu są Julie Glucksman, Stana Katic, Will Pascoe i Kasia Adamik (1983, Wataha, Pokot), która jest jednocześnie reżyserką. Za reżyserię odpowiada również Greg Zgliński (Zbrodnia, Paradoks, Wymyk), który reżyseruje cztery odcinki 3. serii. Serial stworzyli Gaia Violo i Matt Cirulnick w oparciu o scenariusz pilota, napisany pierwotnie przez Violo. Produkcją zajmuje się Bizu Productions we współpracy z Amazon Studios i należącym do Sony Pictures Television Gemstone Studios.

Do obsady trzeciego sezonu dołączyli Geoff Bell (Kingsman: Tajne służby) i Josette Simon (Wonder Woman). Bell wcieli się w postać Colina Dawkinsa, pracującego dla międzynarodowej organizacji przestępczej, obytego, eleganckiego i z klasą. Simon wcieli się w rolę Roweny Kincade, byłego szkoleniowca z Quantico i agenta MI5 i MI6. Wiele lat temu Kincade dostrzegła coś w Emily i obserwowała ją, ale nie jest jasne, czy jest jej przyjaciółką, czy wrogiem.

Obok Stany Katic do obsady powraca Patrick Heusinger jako były mąż Emily i agent specjalny Nick Durand. Na planie ponownie pracują też Neil Jackson (Westworld), Matthew Le Nevez (The Widow), Natasha Little (Nocny recepcjonista), Paul Freeman (The Dogs of War) i Patrick McAuley (Obecność 2).

Absentia powstała dla Sony Pictures Television, a jej trzeci sezon trafi do kanałów AXN w wybranych krajach Europy i Ameryki Łacińskiej. Serial jest również dystrybuowany na całym świecie przez Sony Pictures Television.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *