AXN z polskim serialem kryminalnym „Ultraviolet”

Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe w Polsce, właściciel kanału AXN, rozpoczyna zdjęcia do nowego serialu „Ultraviolet”. Za jego realizację odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem „Ida”, „Wymyk”, „Zbrodnia”). Na ekranie zobaczymy m.in. Martę Nieradkiewicz („Zjednoczone stany miłości”, „Kamper”, „Płynące wieżowce”), Agatę Kuleszę („Róża”, „Ida”, „Moje córki krowy”) i Bartłomieja Topę („Karbala”, „Wataha”, „Sługi boże”, „Druga szansa”). Premiera powstającego w Łodzi 10-odcinkowego serialu kryminalnego jest przewidziana na jesień 2017 roku w AXN.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”) i Sławomir Fabicki („Miłość”, „Zbrodnia 2”). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West („Dexter”, „Czarna lista”) i Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”, „Bardzo Dziki Zachód”).

„Ultraviolet” inspirowany jest książką Deborah Halber The Skeleton Crew oraz osobistymi doświadczeniami Wendy West. Serial opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

„Ultraviolet” to niezwykły serialowy eksperyment, który łączy w sobie siłę lokalnej produkcji oraz amerykańskie doświadczenie w opowiadaniu historii – powiedział John Rossiter, General Manager w SPT Networks, Central Europe. – Po owocnej współpracy z Opus Film przy serialu „Zbrodnia” jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem zdjęć do kolejnej wspólnej produkcji dla kanału AXN – dodaje.

Scenarzystami „Ultravioletu” są Igor Brejdygant („Palimpsest”, „Paradoks”, „Zbrodnia”), Agnieszka Pilaszewska („Samo życie”, „Przepis na życie”), Błażej Dzikowski (cztery części serii Legendy Polskie), Filip Kasperaszek („A Story About Ian”, „Nantucket sun”) i Paulina Murawska („Komisarz Alex”, „Być jak Kazimierz Deyna”). Premiera serialu przewidziana jest na jesień 2017 roku.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *