Czerwiec 2017 na antenie kanału METRO

W czerwcu telewizja METRO zaprosi na dokumentalne propozycje z biblioteki Discovery, m.in. „Bear Grylls: Szkoła przetrwania” – słynną serię ze znanym poszukiwaczem przygód, a także „Reakcję niełańcuchową” i „Szyfry i spiski”. W ofercie nie zabraknie również dobrych filmów – tych przedstawiających zarówno różne wizje przyszłości – „A.I. Sztuczna Inteligencja” i „Dziwne dni”, jak i współczesne problemy, na przykład „Więźniowie nieba” oraz „Mary i Marta”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału METRO

Już w najbliższy piątek, 2 czerwca METRO zaprosi widzów na współczesną interpretację opowieści o Pinokiu, rozgrywającą się w przyszłości. Głównym bohaterem filmu Stevena Spielberga „A.I. Sztuczna Inteligencja” jest dziecko-robot porzucone przez ludzką rodzinę. David próbuje samotnie przetrwać w nieprzyjaznym świecie, marząc o tym, by stać się prawdziwym chłopcem.

Inną wizję przyszłości pokaże nawiązujący mrocznym klimatem do kultowego „Blade Runnera” thriller „Dziwne dni”. Film opowiada o nielegalnym procederze handlowania ekstremalnymi przeżyciami w wirtualnej rzeczywistości. Nagrodzona Oscarem Kathryn Bigelow pokazuje świat, w którym technologia brutalnie wkracza w najbardziej intymne sfery życia człowieka. Film będzie można zobaczyć w sobotę, 24 czerwca.

Do rzeczywistości pomogą powrócić kolejne propozycje filmowe telewizji METRO.

„Więźniowie nieba” to czarny kryminał z gwiazdorską obsadą. Alec Baldwin wciela się w emerytowanego policjanta, który przypadkowo wplątuje się w niebezpieczną narkotykową aferę. Kryminalna zagadka trzyma w napięciu do samego końca – fani gatunku, którzy zasiądą przed telewizorami w czwartek, 15 czerwca, nie będą zawiedzeni.

„Mary i Marta” to realistyczny dramat, w którym spotkały się dwie znakomite aktorki – dwukrotna zdobywczyni Oscara Hilary Swank i dwukrotnie nominowana do tej nagrody Brenda Blethyn. Kobiety zdaje się dzielić wszystko, ale łączy je wspólna tragedia – ich synowie zmarli na malarię. Wbrew biurokratycznym i kulturowym przeciwnościom, obie angażują się w walkę, która wydaje się nikogo nie obchodzić. Na film METRO zaprasza w piątek, 23 czerwca.

Mniej tradycyjne podejście do rozrywki zaprezentuje film „Yamakasi 2: Synowie wiatru”. To opowieść o znanej na całym świecie grupie mistrzów parkouru. Sztuka szybkiego przemieszczania się w przestrzeni miejskiej i efektownego pokonywania naturalnych przeszkód stała się na początku XXI wieku kulturowym fenomenem. W „Yamakasi 2” miejscy akrobaci wyruszają do Bangkoku, gdzie na ich drodze staje miejscowa mafia. Ich zmagania będzie można obejrzeć w telewizji METRO w sobotni wieczór, 10 czerwca.

Czerwiec w telewizji METRO to także nowe programy z biblioteki Discovery. Przewodnikiem widzów po brutalnej rzeczywistości będzie Bear Grylls – znany ekspert sztuki surwiwalu. Od wtorku, 13 czerwca w serii dokumentalnej „Bear Grylls: Szkoła przetrwania” będzie kontynuował swoją podróż przez najbardziej niebezpieczne i nieprzyjazne miejsca na świecie, pokazując, jak w ekstremalnych warunkach poradzić sobie z głodem i przeżyć spotkanie z dzikimi drapieżnikami.

Na niejeden hollywoodzki scenariusz nadają się także historie, o których opowiada serial „Szyfry i spiski”. Od środy, 14 czerwca twórcy serialu pokażą najbardziej pasjonujące i rozbudzające wyobraźnię tajemnice i oddzielą barwne legendy od faktów, nie dając się zwieść wyobraźni.

Od wtorku, 13 czerwca uczestnicy programu „Reakcja niełańcuchowa” dadzą ponieść się wyobraźni i spróbują stworzyć oryginalną konstrukcję, która zachwyci znanych „pogromców mitów” – Adama Savag’a i Jamiego Hynemana. W każdym odcinku naprzeciwko siebie staną dwie drużyny, które z tych samych materiałów i w oparciu o ten sam temat zaprojektują i stworzą od podstaw wymyślną konstrukcję.

Natomiast już od piątku, 9 czerwca w METRZE będzie można zobaczyć serię dokumentalną produkcji BBC „Grubi i grubsi”. To opowieść o zmagających się otyłością Brytyjczykach, którzy porzucają swoje rodziny i przyzwyczajenia, aby dzielić dom, dietę i styl życia z równie otyłym gospodarzem z innego końca świata.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *