Azjatyckie seriale „Folklor” i „Miss Sherlock” w HBO GO


Tej jesieni biblioteka HBO GO wzbogaca się o nowe seriale produkcji HBO Asia. Do dostępnego już serialu Grisse dodane zostaną także Folklor oraz Miss Sherlock. Dwa nowe azjatyckie seriale HBO to propozycja przede wszystkim dla miłośników kina detektywistycznego oraz horrorów. Premiera obu tytułów odbędzie się w HBO GO już 1 grudnia.

Sprawdź ofertę HBO GO w katalogu VOD

Miss Sherlock to przeniesiona do współczesnego Tokio japońska interpretacja opowieści autorstwa Sir Arthura Conana Doyle’a o Sherlocku Holmesie. Kultowe postaci słynnego detektywa Holmesa oraz jego wiernego przyjaciela doktora Watsona posłużyły twórcom produkcji za wzór przy tworzeniu nowej wersji, w której głównymi bohaterkami są kobiety.

Dr. Wato Tachibana, zwana też Wato-san jest chirurgiem i właśnie wróciła z misji w Syrii, gdzie pomagała jako lekarz-wolontariusz. Natomiast Sara Shelly Futaba, znana także pod pseudonimem Sherlock, jest ekscentryczną konsultantką dochodzeniową wspierającą policję w rozwiązywaniu ich najtrudniejszych oraz najdziwniejszych spraw. Dzięki jej nadzwyczajnym zdolnościom obserwacji i wyciągania trafnych wniosków niezwykły kobiecy duet rozwiązuje jedną zagadkę po drugiej.

W głównych rolach występują: Yûko Takeuchi (Dog in a Sidecar, Flashforward) jako tytułowa detektyw Sherlock oraz Shihori Kanjiya (Chiritotechin, Kuchizuke) w roli jej partnerki pomagającej rozwikłać kryminalne zagadki – Dr. Wato Tachibana. Obok nich pojawią się także: Ken’ichi Takitô, Tomoya Nakamura, Ran Itô. Za reżyserię odpowiada Jun’ichi Mori. Serial jest koprodukcją HBO Asia oraz HULU i liczy osiem odcinków.

Serial Folklor (Folklore) to antologia horroru składająca się z sześciu godzinnych, niezależnych od siebie opowieści inspirowanych mitami głęboko zakorzenionymi w azjatyckiej tradycji. Każda z historii pochodzi z innego kraju i oparta jest na lokalnych wierzeniach oraz związanym z nimi folklorze przedstawiającym różne nadprzyrodzone postacie i okultystyczne praktyki. Fabuła każdego odcinka osadzona jest kolejno w: Indonezji, Japonii, Singapurze, Tajlandii, Malezji oraz Korei.

Twórcy produkcji podejmują próbę uwspółcześnienia gatunku, jakim jest horror azjatycki, nie wytracając przy tym cech charakterystycznych dla poszczególnych krajów i uwypuklając zarazem motywy, które są wspólne dla całego kontynentu. Każdy z odcinków kręcony był w języku oraz kraju, którego mitologię zgłębia. Za reżyserię poszczególnych części tej antologii odpowiadają kolejno: Joko Anwar – Indonezja, Takumi Saitoh – Japonia, Eric Khoo – Singapur, Pen-Ek Ratanaruang – Tajlandia, Yuhang Ho – Malezja, Sang-Woo Lee – Korea Południowa.

Premiera obu seriali produkcji azjatyckiego HBO Folklor oraz Miss Sherlock zaplanowana została na 1 grudnia w HBO GO.

Widzowie, którzy wcześniej chcieliby zobaczyć na dużym ekranie dwa odcinki jednej z tych produkcji będą mieli taką możliwość już 16 listopada. Podczas „Azjatyckiej Nocy Grozy” w ramach 12. azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków w Warszawie pokazane zostaną dwa odcinki serialu Folklor.

Oba seriale wzbogacą bibliotekę HBO GO, w której już znajduje się pierwsza produkcja HBO Asia – serial Grisse. Jest to historia osadzona w epoce kolonialnej opowiadająca o grupie buntowników, którzy postanowili przeciwstawić się tyranowi. Produkcja dostępna jest w HBO GO od 5 listopada. Co poniedziałek do serwisu dodawany jest nowy odcinek. Serial składa się z ośmiu odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *