Azoomee i Da Vinci Media łączą się, by stworzyć globalną grupę medialną z ofertą dla dzieci

Firma medialna Da Vinci Media z siedzibą w Berlinie, w której ofercie znajduje się kanał telewizyjny dla dzieci ogłosiła, że została przyjęta przez spółkę Azoomee z siedzibą w Londynie.

Sprawdź ofertę kanału Da Vinci w PROGRAMIE TV

Oferta spółki Da Vinci Media obejmuje kanały telewizyjne edukacyjne i cyfrową aplikację i jest skierowana do dużej grupy głodnych wiedzy najmłodszych widzów na całym świecie. Połączone spółki będą dysponować największą na świecie biblioteką gier i filmów dla dzieci, które uczą i bawią. Nowo powstała grupa, która będzie funkcjonować pod dwoma markami „Azoomee” i „Da Vinci Kids” będzie docierać do ponad 45 milionów abonentów za pośrednictwem linearnych kanałów telewizyjnych i aplikacji mobilnych w ponad 150 krajach świata. Przejęcie jest kluczowym krokiem w kierunku globalnej ekspansji grupy.

Spółka Azoomee opracowała wewnętrznie bardzo elastyczną, wyróżnioną wieloma nagrodami cyfrową platformę, z której można korzystać na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu, w każdym miejscu na świecie. Bardzo cieszymy się, że dostarczamy widzom z różnych krajów treści edukacyjne premium za pośrednictwem naszej zaawansowanej technologicznie platformy – powiedział prezes Douglas Lloyd.

Dystrybucja jest kluczowa dla partnerów, którzy zajmują się udostępnianiem naszych treści. Podpisana umowa zapewnia nam globalną obecność dzięki długoterminowej partnerskiej współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi, operatorami telewizji kablowej, satelitarnej i publicznymi nadawcami oraz dostępność we wszystkich największych sklepach z aplikacjami i na odbiornikach telewizyjnych podłączonych do Internetu – dodała Estelle Lloyd, dyrektor ds. operacyjnych.

Bardzo cieszę się, że dwie popularne marki, które tworzą edukacyjne i rozrywkowe treści dla dzieci połączyły siły. Spółka Da Vinci rozbudza ciekawość świata dzieci w wieku 6-11 lat takimi programami, jak np. Operacja Auć, a koncern Azoomee kieruje swoją ofertę do najmłodszych widzów w wieku 4-7 lat. Obie spółki idą przykładem ciekawego świata Leonarda da Vinci i sprawiają, że nauka staje się wspaniałą przygodą – podkreślił Ferdinand Habsburg, założyciel Da Vinci Media.

Źródło: Da Vinci Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *